Jeżeli tylko pozwala na to aura na dworze, dzieci uwielbiają spędzać czas w ogrodzie korzystając z zainstalowanych tam zabawek takich jak huśtawki, zjeżdżalnie czy piaskownice. Niestety ze względu na klimat, w jakim się znajdujemy ciepłe i słoneczne dni stanowią jedynie część czasu w ciągu roku. Wraz z nadejściem jesieni maluchy muszą powoli zapomnieć o zabawie na zewnątrz wyczekując nadejścia wiosny. W międzyczasie urządzenia wchodzące w skład przydomowego placu zabaw narażone są na działanie różnorakich czynników atmosferycznych jak mróz i śnieg. Postaramy się podpowiedzieć co zrobić, by odpowiednio zabezpieczyć zabawki ogrodowe na nadejście mrozów.

Materiał z jakiego zostały wykonane zabawki ogrodowe ma ogromne znaczenie

W ofercie producentów zabawek ogrodowych od dłuższego czasu dominują dwa materiały z jakich wykonane są produkty do zabawy w ogrodzie. Mowa tutaj o drewnie oraz tworzywie sztucznym. Produkty wykonane z drewna będą cięższe, charakteryzują się raczej prostą konstrukcją i są stosunkowo mało odporne na działanie wilgoci czy też uszkodzenia. Produkty plastikowe to raczej lżejsze zabawki, którym wilgoć jest raczej nie straszna, lecz ich kolor może stosunkowo łatwo stracić pierwotny blask, jeżeli będą narażone na silne promieniowanie słoneczne.

Czym najlepiej zaimpregnować drewniane elementy zabawek ogrodowych?

Jedną z metod zabezpieczenia drewna przed działaniem czynników zewnętrznych jest stosowanie odpowiednich impregnatów. Impregnaty zabezpieczają materiał od środka nadając mu większą trwałość i ograniczając chłonność. W przypadku drewnianych domków ogrodowych dobrą praktyką będzie zabezpieczenie zabawki zaraz przed nadejściem zimy stosownym impregnatem.

Jak przygotować i gdzie trzymać zabawki dla dzieci w okresie zimowym?

Wraz z nadejściem niskich temperatur trzeba pomyśleć o stosownym zabezpieczeniu zabawek ogrodowych (https://www.ebajlandia.pl/Zabawki-ogrodowe-c15). W jaki sposób przygotować zabawki na zimę? Podstawą będzie dokładne wyczyszczenie wszystkich powierzchni oraz sprawdzenie, czy na urządzeniu nie pojawiły się uszkodzenia. Jeżeli znajdziemy pęknięcia, rysy czy też wyszczerbienia należy koniecznie odpowiednio je zabezpieczyć, uzupełnić ubytki i w razie konieczności polakierować.

Zabawki ogrodowe wykonane z tworzywa sztucznego można dla bezpieczeństwa zabrać do domu (jeżeli tylko pozwala na to miejsce) lub też pozostawić je na zewnątrz. Powinny one przetrwać okres mrozów bez większego uszczerbku. Dla pewności zalecamy jednak przykrycie ich pokrowcem lub owinięcie folią, by uchronić sprzęt przed ewentualnymi zabrudzeniami.

Drewniane zabawki ogrodowe natomiast zaleca się przechowywać w suchym oraz przewiewnym miejscu, gdyż drewno źle znosi działanie wilgoci. Najlepiej umieścić je zatem w garażu. Przestrzegamy przed owijaniem drewnianych zabawek ogrodowych folią. Drewno jako materiał musi bowiem mieć możliwość oddychania. Zabawki ogrodowe o dużych gabarytach, których nie da się przenieść (jak domki ogrodowe) proponujemy przykryć pokrowcem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj