Nowoczesne domofony bezprzewodowe są coraz częściej wybierane przez projektantów systemów interkomowych oraz instalacji domofonowych dla domów jednorodzinnych i bloków mieszkalnych. W dzisiejszym artykule przedstawimy najważniejsze informacje o urządzeniach i sprawdzimy, jak wybrać domofon bezprzewodowy.

Współczesne systemy bezpieczeństwa realizują szereg rozmaitych funkcji, zapewniających lepszą ochronę mienia oraz osób. Wśród nich wyróżniamy, chociażby zabezpieczenia wizyjne, instalacje alarmu, kontrolę dostępu czy systemy domofonowe. Profesjonalny domofon bezprzewodowy może niejako łączyć w podstawowej wersji kilka tych funkcji. Wiele modeli posiada możliwość komunikacji interkomowej, sterowania wieloma zaczepami czy zapisu obrazu z kamery video. Dostępne w sklepach internetowych systemy domofonowe oraz wideodomofonowe mogą także realizować bardziej zaawansowane funkcjonalności. Wybrane modele pozwalają na podłączenie do nich kilku kamer IP i zbudowanie w ten sposób prostego systemu monitoringu posesji. Jednocześnie urządzenia wspierające protokół SIP 2.0 umożliwiają przekierowanie połączeń na zewnątrz – zazwyczaj na smartfony z zainstalowaną aplikacją mobilną jednego z producentów.

Jak działa domofon bezprzewodowy?

Profesjonalny domofon bezprzewodowy to sprzęt, którego działanie jest w wielu kwestiach analogiczne do zasady działania tradycyjnego, przewodowego systemu domofonowego. Najprostsza wersja systemu składa się z dwóch urządzeń.

  • Urządzenia abonenckiego – zazwyczaj jest to słuchawka unifonu z głośnikiem, mikrofonem oraz jednym przyciskiem do sterowania elektrozaczepem, umożliwiająca otwieranie drzwi wejściowych do budynku. Sprzęt montowany jest wewnątrz mieszkania, domu lokalu usługowego lub innego pomieszczenia.
  • Stacji bramowej – urządzenie służące do wysyłania sygnału wywołania do unifonu, przez osoby zamierzające wejść do budynku lub na teren posesji. W najprostszym wydaniu stacja zamontowana na zewnątrz jest wyposażona w głośnik, mikrofon oraz jeden przycisk wywołania urządzenia abonenckiego.

Jeżeli mamy do czynienia z domofonem bezprzewodowym, to główna różnica polega na komunikacji pomiędzy urządzeniem abonenckim a stacją bramową. Odbywa się ona w sposób bezprzewodowy z użyciem metod komunikacji radiowej.

Najważniejsze informacje o domofonach bezprzewodowych

Domofony bezprzewodowe cechują się szeregiem rozmaitych parametrów. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje na ich temat.

  • Sterowanie elektrozaczepem – sprzęt pozwala na sterowanie minimum jednym elektrozaczepem drzwi lub furtki.
  • Montaż – dostępne na rynku urządzenia zwykle są przeznaczone do instalacji natynkowej.
  • Zasilanie – w zależności od potrzeb do unifonów i stacji bramowych musimy doprowadzić zasilanie 12 V DC albo 230 V AC.
  • Obudowa – szczególnie obudowa stacji bramowej powinna być odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.
  • Gwarancja – istotnym parametrem jest także długość gwarancji oraz jej warunki.

Wiele osób doceni również obecność kamery video, umożliwiającej obrazową weryfikację ludzi oczekujących na wejście. Warto dodać, że jedną z głównych zalet domofonu bezprzewodowego jest właśnie brak potrzeby prowadzenia dodatkowego okablowania. Komunikacja odbywa się z użyciem transmisji radiowej.

Gdzie można kupić domofon bezprzewodowy w korzystnej cenie?

Osoby zainteresowane zakupem profesjonalnych systemów domofonowych często nie wiedzą, gdzie można kupić domofon bezprzewodowy w korzystnej cenie. Okazuje się, że tego rodzaju urządzenia można znaleźć w wielu polskich sklepach internetowych. Decydując się na zakup, warto zasięgnąć opinii doświadczonego instalatora i sprawdzić oceny klientów wybranego miejsca. Jeżeli poszukujesz dobrego sklepu z domofonami, to wybierz sklep-ecsystem.pl! W szerokiej ofercie znajdziesz duży wybór nowoczesnych systemów domofonowych i wideofonowych w atrakcyjnej cenie. Profesjonalni doradcy handlowi zapewnią Ci z kolei fachowe wsparcie w doborze sprzętu dopasowanego do Twoich indywidualnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj