Umywalki, początkowo przeznaczone do montażu w łazienkach i toaletach, obecnie znajdują swoje zastosowanie również w hotelach, szpitalach, akademikach i w wielu innych placówkach. Podstawowym wymogiem wobec takich urządzeń sanitarnych jest nie tylko wygoda ich wykorzystania, ale także estetyczność. Na szczęście na rynku można spotkać wiele różnych modeli umywalek. Mogą się między sobą różnić materiałem wykorzystanym w ich produkcji, kolorami i rozmiarami, a także wzornictwem. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej umywalką podblatowym i nablatowym.

Umywalki nablatowe: kluczowe charakterystyki

Wykonane z naturalnych i sztucznych materiałów nablatowe umywalki do łazienki – to stosunkowa nowość na współczesnym rynku, która szybko zyskała popularność i uznanie wśród klientów preferujących różne style wyposażenia wnętrz i dysponujących różnym budżetem. Takie umywalki montuje się po prostu na powierzchni blatu szafki łazienkowej (stąd pochodzi ich nazwa), a więc nie zajmują cennego miejsca, które można wykorzystać do przechowywania różnych rzeczy, takich jak: ręczniki kąpielowe, kosmetyki, papier toaletowy itp. Ponadto nowoczesne umywalki nablatowe wiążą się z ułatwieniem pielęgnacji krawędzi umywalkowych, a także blatów, na których montuje się te urządzenia. Nowoczesne umywalki nablatowe wyróżniają się wspaniałą funkcjonalnością i dobrze sprawdzają się zarówno w małych łazienkach, jak i przestronnych wnętrzach.

Producentom zależy, aby oferta umywalek reprezentowanych na rynku była maksymalnie zróżnicowana i atrakcyjna dla klientów, dlatego wśród modeli nablatowych można znaleźć naprawdę wyjątkowe rozwiązania, w tym o bardzo niebanalnych kształtach, które mogą się stać pięknymi akcentami w wymarzonych łazienkach. Niektóre nawiązują do starożytnych wyrobów z gliny, są też bardzo nowoczesne, z kamienia lub kolorowego szkła. Mają kształty liści, muszli, a nawet zwierząt – każdy ma możliwość wybrać odpowiedni model według własnego uznania, dopasowany do swojego gustu.

Co wyróżnia umywalki podblatowe?

Konstrukcja umywalek podblatowych jest zupełnie inna w porównaniu z modelami nablatowymi. Są praktycznie całkowicie ukryte w szafce łazienkowej (jeśli pozwala na to jej konstrukcja) lub pod blatem, który z kolei jest mocowany do ściany. Mimo to, że nie pozwalają na oszczędzanie miejsca w łazience, to i tak cieszą się popularnością, gdyż prezentują się bardzo nowocześnie i estetycznie. Popularność takich umywalek wynika z:

  • Wysokiej funkcjonalności i wygody użytkowania.
  • Połączenia umywalki z blatem w jednolity element wystroju wnętrza.
  • Tworzenia na blacie wokół umywalki wystarczającej ilości miejsca do ustawienia kosmetyków, elementów dekoracyjnych itp.

Która z wymienionych opcji jest lepsza? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie: wszystko zależy od Twoich preferencji, gustów, budżetu i tego, w jaki sposób widzisz swoje korzystanie z łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj