Samodzielne przyrządzanie potraw to czynność, która potrafi sprawić wiele przyjemności. Jednak niezależnie od tego, czy jesteś fanem gotowania, czy robisz to tylko z konieczności, posiadanie sprzętów wysokiej jakości jest istotne. Dzięki nim proces smażenia, gotowania czy pieczenia przebiega znacznie szybciej, a my jesteśmy w stanie uzyskać smaczne danie. Urządzeniem, którego również nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni, jest okap. Jaki okap do zabudowy Samsung wybrać? Sprawdź!

Okap – dlaczego jest potrzebny w kuchni?

Dlaczego warto posiadać okap w swojej kuchni? To urządzenie, którego zadaniem jest oczyszczenie powietrza i odprowadzenie zapachów, które powstają w trakcie przyrządzania poszczególnych potraw. Zapachy, jakie powstają w czasie wielogodzinnego przygotowywania wywarów czy smażenia, nie zawsze są przyjemne. Co więcej, mogą osadzać się na tkaninach, np. zasłonach, przez co znacznie dłużej będą utrzymywać się wokół nas. Dzięki okapowi możesz liczyć na czyste powietrze niezależnie od tego, jaką potrawę przygotowujesz.

Samsung okap – rodzaje

Okap to nie tylko urządzenie o praktycznym zastosowaniu. Szeroki wybór nowoczesnych modeli w ofercie marki sprawia, że Samsung okap to także stylowy element wyposażenia Twojej kuchni. Co wyróżnia okapy właśnie tej marki? W ich przypadku możesz liczyć na zastosowanie innowacyjnych technologii, ergonomię oraz design, który będzie pasował do Twojej kuchni.

W ofercie marki znajdziesz:

  • okapy przyścienne kominowe Samsung – montuje się je bezpośrednio nad kuchenką. Posiadają pionowy komin, w którym umieszczona jest rura odprowadzająca powstałe zanieczyszczenia do kanału wentylacyjnego;
  • Samsung okapy podszafkowe – są dyskretne i minimalistyczne. Odpowiednie dla ograniczonych metrażem kuchni, a także w sytuacjach, gdy nie chcemy eksponować tego urządzenia. Sprawdzą się również w roli okapów do zabudowy Samsung;
  • Samsung okapy kominowe skośne – posiadają smukłą budowę i oryginalny design. To urządzenia, które oprócz swojego praktycznego zastosowania świetnie sprawdzą się jako modny gadżet w kuchni.

Jaki okap kuchenny kupić – kominowy, skośny czy podszafkowy? Wszystko tak naprawdę zależy od naszych preferencji, a także wielkości naszej kuchni i możliwości zainstalowania szybu wentylacyjnego.

Pochłaniacz a okap kuchenny – różnice

Szukając odpowiedniego okapu do swojej kuchni, możesz natknąć się także na oferty pochłaniaczy. Czy pomiędzy tymi urządzeniami istnieją jakieś różnice? Choć funkcja obydwu sprzętów jest podobna, w rzeczywistości różnią się one sposobem instalacji oraz tym, jak działają. Skąd mieć pewność, czy rzeczywiście kupujemy okap? Podstawową różnicą pomiędzy tymi urządzeniami jest fakt, że pochłaniacz posiada filtry węglowe, które należy wymieniać co kilka miesięcy.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj