Sztukateria styropianowa to alternatywa dla znanej od lat sztukaterii gipsowej, które jest nie tylko łatwiejsza w montażu, ale również znacznie tańsza. Jakie rozwiązania warto zastosować? Dlaczego warto postawić na sztukaterię styropianową? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Sztukateria styropianowa – listwy przysufitowe

Sztukateria to nie tylko ozdoba, ale także rozwiązanie, które ma na celu zamaskowanie niedoskonałości. Najczęściej wykorzystuje się w tym przypadku listwy przysufitowe, które można dopasować do każdego pomieszczenia. Pozwoli to nadać mu charakteru oraz zamaskować wszelkie krzywizny, które mogą występować przy połączeniu ściany z sufitem.

Listwy maskujące karnisz – element dekoracyjny do każdego wnętrza

Jedną z najczęściej wykorzystywanych sztukaterii są listwy maskujące karnisz, które dzięki ogromnemu zróżnicowaniu wzorów można dopasować każdego wnętrza, niezależnie od tego, czy będzie ono zaaranżowane w nowoczesnym, czy utrzymane w klasycznym stylu. Styropianowa sztukateria wyróżnia się w tym przypadku wyrazistymi kątami, co daje niezwykły, trójwymiarowy efekt. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie podświetlenia LED, co nie tylko podkreśla atrakcyjność dekoracji, ale pozwala stworzyć niesamowity klimat we wnętrzu.

Dlaczego warto postawić na sztukaterię styropianową?

Co przemawia za wyborem sztukaterii styropianowej? Jak wspomniano we wstępie jej zaletą jest atrakcyjna cena (znacznie niższa niż w przypadku wyrobów gipsowych) oraz prostota montażu. Warto bowiem podkreślić, że listwy styropianowe są łatwe w obróbce, a przy ryzyko „zepsucia” materiału przy montażu jest o wiele mniejsze niż przy listwach gipsowych. Istotne jest także to, że sztukateria styropianowa jest lekka, a co za tym idzie jej klejenie nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Uzyskany efekt jest trwały, a chcąc dopasować go do własnych potrzeb można samodzielnie pomalować listwy na dowolny kolor.

Podsumowując należy stwierdzić, że sztukateria styropianowa to rozwiązania, które swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim zaletom. Decydując się na nią warto postawić na listwy renomowanych producentów, czego przykładem może być firma StyroPlast.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj