Taśmy LED emitują światło o wyjątkowych i nowoczesnych cechach. Są to produkty przystosowane do montażu na każdym rodzaju powierzchni. Różnorodny wybór barw światła oraz możliwości doboru modeli jednokolorowych, jak i wielokolorowych sprawia, że z łatwością dopasujemy je do każdego wystroju wnętrza takiego jak kuchnia czy salon. Każda osoba, która się zajmuje oświetleniem, doskonale wie, jakie są najlepsze sposoby na dobór odpowiednich źródeł światła. Choć wybieranie taśmy LED jest proste przy pomocy kilku zasad, to nie wszyscy mają możliwość korzystania z porady profesjonalnego elektryka. Dlatego dziś chcielibyśmy Ci przedstawić kilka sprawdzonych sposobów na wybór taśmy LED do Twojego domowego wnętrza.

Taśmy LED na suficie

Taśmy LED jako główne źródło światła w pomieszczeniu

Taśmy Ledowe mogą być głównym źródłem światła w pomieszczeniu, ale najczęściej połączone są z innym rodzajem oświetlenia sufitowego lub ściennego. Taśmy LED emitują mocny, lecz krótki strumień światła, który najlepiej sprawdza się jako element doświetlający wybraną przestrzeń lub po prostu światło dekoracyjne. Połączenie światła taśm LED z główną lampą sufitową sprawi, że Twoje wnętrze będzie wyglądać nowocześnie i elegancko. Dziś dzięki coraz szybciej rozwijającej się technologii LED możemy wybierać wiele modeli pasków LED, zarówno jednokolorowych, jak i tych o zmiennym kolorze świecenia. Obecnie najpopularniejsza jest taśma LED COB, czyli bezpunktowy pasek LED, który może pochwalić się w pełni jednolitą linią światła. Dzięki swoim licznym walorom, zdecydowanie przewyższa standardowe taśmy Ledowe wyposażone w diody SMD.

Taśma LED w suficie

Taśmy LED jako oświetlenie dekoracyjne i ozdobne

Paski LED najczęściej wykorzystywane są do ozdabiania ścian, sufitu czy drzwi. Wiele z nich można zastosować jako oświetlenie dekoracyjne na imprezach karnawałowych lub dziecięcych. Paski Ledowe są także bardzo chętnie wykorzystywane w salonie czy sypialni, gdzie budują wyjątkowy klimat i mogą nadać wnętrzu efektownego wyglądu. Taśmy Ledowe to dziś uniwersalne produkty oświetleniowe, które zostały zaprojektowane do wszechstronnego użytku. Nie tylko mogą być one stosowane jako dodatek do oświetlenia głównego, ale także jako efektowna i wyjątkowa ozdoba. Stanowią one dziś niezwykle funkcjonalną alternatywę dla tradycyjnych źródeł światła, które rzadko są idealnie dopasowane do danego rodzaju wnętrza. Taśmy LED można zamontować do ściany lub sufitu, najlepiej wykorzystując do tego dedykowany profil instalacyjny, lub powierzchnię odpowiednio odprowadzającą ciepło.

Kolorowa taśma LED

Jak zamontować taśmę LED do mebli i sufitu?

Paski LED mogą być zamocowane do różnych elementów wyposażenia wnętrz. Najczęściej są przyklejane do ściany, sufitu, mebli czy podłogi, a podczas ich montażu wykorzystuje się dedykowane profile aluminiowe. Taśmy Ledowe zwykle wybiera się do określonego pomieszczenia w domu lub mieszkaniu i koniecznie musimy wiedzieć, w jakim miejscu chcemy je zamontować, aby nadały sensownego uroku całemu naszemu projektowi. Odpowiednio zamontowane taśmy LED doskonale wyglądają nawet po kilku latach od ich instalacji i stanowią nowatorskie oraz atrakcyjnie oświetlenie dla odwiedzających nasze wnętrze gości.

Taśmy LED mogą być używanie dziś nie tylko do oświetlenia wnętrza, ale zastosować możemy je również w instalacjach zewnętrznych. Wodoodporne taśmy LED doskonale sprawdzą się do oświetlenia elewacji, tarasu czy ogrodu. Zabezpieczone wodoszczelną, przezroczystą powłoką są w pełni odporne na działanie pyłu, kurzu czy wilgoci.

Taśma LED na korytarzu

Jak zasilić LEDy?

Taśmy LED to bardzo przydatne akcesoria oświetleniowe, które możemy wykorzystać w naszym wnętrzu na wiele różnych sposobów. Paski LED nie tylko zmieniają wygląd pomieszczeń, ale też nadają im wyjątkowego charakteru. W celu poprawnego podłączania i instalacji taśm LED niezbędny będzie zewnętrzny zasilacz o stabilizowanym napięciu wyjściowym. Ma on za zadanie regulować napięcie prądu dochodzące do taśmy LED do stałej wartości 12V lub 24V. Wybierając zasilacz do taśmy LED, najpierw należy zwrócić uwagę właśnie na jego napięcie wyjściowe. Napięcie zasilacza powinno być zawsze takie samo jak te wymagane przez pasek LED. Następnym krokiem jest wybór komponentu o odpowiedniej mocy. Zasilacz LED musi dysponować przynajmniej 10% zapasem mocy w porównaniu do podłączonej do niego instalacji oświetleniowej. Tak wybrane parametry prądowe zasilacza zagwarantują trwałą i bezproblemową pracę całej Twojej instalacji oświetleniowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj