Jakie elementy kojarzą się z wyposażeniem łazienki? Na pewno umywalka, prysznic lub wanna, toaleta, szafka. Jednym z ważnych elementów jest również lustro łazienkowe. Trudno jest znaleźć pomieszczenie kąpielowe lub toaletę, w której nie byłoby choćby niewielkiego lustra do łazienek. Odgrywa ono ważną rolę użytkową i dekoracyjną. Czy można dopasować lustro nawet do niewielkich przestrzeni? Jak wybrać nowoczesne lustro do małej łazienki?

Czy lustro w małej łazience jest ważne?

Kiedy wchodzimy do jakiegoś pomieszczenia użytkowego, w którym brakuje lustra, często wręcz podświadomie chcielibyśmy się przejrzeć. To naturalne, ponieważ niejednokrotnie w ciągu dnia kontrolujemy swój wygląd. W łazience lustro jest wręcz nieodzowne. Lustro do łazienki odgrywa bardzo ważną rolę podczas codziennych czynności higienicznych i kosmetycznych, ułatwiając ich wykonanie i pozwalając na większą precyzję ruchów. Montaż lustra łazienkowego jest więc po prostu niezbędny. Zwłaszcza, że posiada ono nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną i aranżacyjną. Przede wszystkim lustra do łazienki odbijają światło, co pozwala na doświetlenie pomieszczenia. W przypadku małych łazienek, które zwykle nie posiadają dostępu do naturalnego światła, jest to szczególnie korzystne. Dodatkowym atutem montażu lustra do łazienek jest optyczne powiększenie przestrzeni, co poprawia estetykę całego pomieszczenia. W tafli lustra łazienka wydaje się znacznie przestronniejsza, co jest ważne na niewielkim metrażu.

Jak wybrać lustro do kompaktowej łazienki?

Lustra do łazienki są obowiązkowym elementem wyposażenia nawet małych pomieszczeń. Aby osiągnąć idealny efekt, trzeba je odpowiednio dobrać do konkretnego wnętrza. Wbrew pozorom nie jest to trudne, choć z pewnością warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Należy zwrócić uwagę na pewne cechy lustra:

  • kształt – decyzja, czy wybierzemy lustro do łazienki okrągłe, prostokątne, czy też kwadratowe, powinna zależeć od wystroju łazienki i znajdujących się w niej mebli. Jeśli umywalka, wanna czy meble łazienkowe mają opływowe kształty, to nowoczesne lustro łazienkowe też może przybrać kształt elipsy lub koła;
  • wielkość – idealnym rozwiązaniem do kompaktowych przestrzeni są lustra do łazienek bez ram, które powiększają i rozświetlają wnętrze. Brak ramy i zamontowanie lustra łazienkowego bezpośrednio na ścianie daje optyczny efekt dodatkowej przestrzeni;
  • podświetlenie – jest ono niezbędne do komfortowego korzystania z lustra w łazienkach. Zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach, warto postawić na modele z listwą LED, dzięki której nie trzeba montować dodatkowego oświetlenia w postaci kinkietów czy reflektorów.

Estetyka i funkcjonalność lustra do łazienki

Gdy decydujemy się na zakup nowoczesnego lustra do łazienki, warto zwrócić uwagę także na:

  • styl – dopasujmy styl lustra do łazienki, by w pomieszczeniu nie zabrakło harmonii i nie wkroczył niekontrolowany chaos. Przykładowo lustra z szerokimi i bogato zdobionymi ramami mogą nie pasować stylistycznie do minimalistycznych wnętrz, ale gładko wpiszą się w styl glamour i wręcz go podkreślą.
  • adekwatność do potrzeb – rozmiary i kształt lustra do łazienki muszą być dopasowane do naszych realnych potrzeb. Dlatego też w bardzo małych przestrzeniach, np. toaletach dla gości, wystarczy niewielkie lusterko do łazienki. Bardzo ciekawym i przydatnym rozwiązaniem na niewielkich przestrzeniach jest również nowoczesne lustro montowane na szafce, która pozwoli zaoszczędzić miejsce.

Jeśli poszukujemy konkretnych produktów i interesują nas nowoczesne lustra do łazienki, warto zajrzeć na alasta.pl, a lustra łazienkowe znajdziemy tam w wielu rodzajach, które urzekają swoją urodą i funkcjonalnością. Atutem firmy jest wieloletnie doświadczenie w branży oraz fakt, że posiada nowoczesny park maszynowy do wytwarzania i obróbki szkła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj