dom drewniany

Domy drewniane nieodmiennie kojarzą się nam z górskim klimatem, jednak coraz częściej możemy spotkać je również w mieście. Wpisują się one w obecny trend, jakim jest powrót do natury i wykorzystywanie naturalnych surowców. Domy drewniane projektuje architekt domów drewnianych. Kim dokładnie jest ta osoba i na czym polega jego praca?

Jak zostać architektem domów drewnianych?

Architekt domów drewnianych to osoba, która ukończyła studia wyższe na kierunku architektura oraz posiada prawo do wykonywania zawodu. Co istotne, uczelnie nie prowadzą jako takich specjalizacji, zgodnie z którymi architekt może zostać ekspertem w zakresie projektowania domów nowoczesnych, drewnianych czy szkieletowych. Wiele zależy bowiem od jego indywidualnych zainteresowań, predyspozycji i doświadczenia. Najczęściej architekci domów drewnianych zdobywają praktykę w biurach architektonicznych, biorąc udział w konkretnych projektach, które mają na celu stworzenie od podstaw domu z drewna.

Nowoczesność i tradycja

Domy drewniane to nie tylko klimatyczne, pięknie wyglądające budowle. Dziś bowiem projektuje się je tak, aby łączyły tradycyjne podejście z nowoczesnymi, ekonomicznymi i ekologicznymi rozwiązaniami. Dom ma być przede wszystkim ciepły, energooszczędny, a także zaprojektowany w sposób, który pozwoli maksymalnie wykorzystać jego przestrzeń. Dobry architekt domów drewnianych musi więc nie tylko posiadać wiedzę odnośnie samego projektowania czy wykorzystania poszczególnych materiałów budowlanych, w tym właśnie drewna, ale również być na bieżąco ze wszystkimi nowościami rynkowymi w zakresie budownictwa. Dzięki temu może on wykonywać wysokiej jakości usługi na rzecz swoich klientów, maksymalizując ich poziom zadowolenia. Bardzo ważne, jest więc uczestnictwo w różnego rodzaju szkoleniach czy webinarach, które pomagają podnosić kwalifikacje zawodowe.

Gdzie pracuje architekt domów drewnianych?

Architekci domów drewnianych najczęściej pracują w biurach architektonicznych bądź prowadzą własną działalność gospodarczą. Opracowują oni projekty na zlecenie deweloperów, a także klientów indywidualnych. Co istotne, ich praca nie polega wyłącznie na wykonaniu wysokiej jakości projektu, który będzie zgodny z oczekiwaniami klientów. Architekt może także zajmowaniem się dopełnieniem formalności w imieniu swojego klienta, na przykład uzyskaniem zgody na budowę. Co więcej, ściśle nadzoruje on postępy prac, bowiem końcowe efekty będzie sygnował swoim nazwiskiem. Choć praca architekta drewnianych domów daje dużo satysfakcji, to jednak nie ulega wątpliwości, iż jest ona również bardzo wymagająca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj