Ogrodzenia powinny być solidne oraz trwałe, to duża inwestycja, która też wymaga sporego nakładu pracy. Z tego względu warto korzystać z rozwiązań sprawdzonych i żywotnych. Jednym ze sposobów na wysokiej jakości ogrodzenie jest zastosowanie paneli ogrodowych. Panele mogą być wykonane z różnego materiału, zazwyczaj jest to metal, beton, tworzywo lub drewno. Płyty ogrodzeniowe zrobione z ocynkowanego metalu to jedno z trwalszych rozwiązań. Płyty mogą mieć różną wysokość oraz grubość prętów. Cieńsze siatki sprawdzą się doskonale przy domach jednorodzinnych lub na ogródkach działkowych. Wysokie, grube ogrodzenia stosowane są często przy magazynach oraz na posesjach, gdzie mieszczą się zakłady pracy, sklepy i przedsiębiorstwa. Duży wachlarz kolorów pozwala dopasować optymalną barwę płyty ogrodzeniowej do swoich potrzeb. Dostępne są zielone, czarne oraz grafitowe siatki.

Jakie zalety posiadają płyty na ogrodzenia?

Panele ogrodzeniowe są stosunkowo niedrogie, za to doceniane za estetykę, solidną budowę, trwałość wykonania oraz odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ocynkowane płyty ogrodzeniowe nie wymagają dodatkowych zabiegów konserwacyjnych, nie są podatne na rdzę, nie odbarwiają się od promieni słonecznych. Drewniane płoty należy regularnie odnawiać, zabieg ten nie jest konieczny w przypadku posiadania paneli ocynkowanych. Dużą zaletą jest lekkość płyt, wpływa to na łatwość ich transportu oraz montażu. Instalacja ogrodzenia jest stosunkowo prosta. Doceniany jest również szeroki wybór rozmiarów ogrodzeń, chodzi tutaj zarówno o długość, jak i wysokość. Daje to duże możliwości podczas projektowania i dopasowania płyt ogrodzeniowych do działki.

Jak zamontować panele ogrodzeniowe?

Przed rozpoczęciem prac należy dokładnie wyznaczyć miejsce, w którym przebiegać będzie ogrodzenie. W tym celu można skorzystać ze sznurka oraz z palików. Następnie trzeba dokładnie przygotować grunt. Płyty ogrodzeniowe montuje się do słupków, które muszą zostać wkopane. Zaleca się dokładnie obliczyć odległość między słupkami, uwzględniając długość paneli. Produkt montuje się do rusztowania przy pomocy obejmy. Montaż jest niezwykle intuicyjny, a waga paneli dodatkowo ułatwia czynności. Obejmy można dobrać kolorystycznie do paneli, dzięki temu uzyskuje się estetyczne połączenie, które wpływa na jakość ogrodzenia. Słupki również warto wybrać w tym samym kolorze co płyty ogrodzeniowe. Powinny być one dokładnie wkopane, a podłoże dobrze utwardzone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj