Osłony przeciwsłoneczne pełnią w domach i mieszkaniach niezwykle istotną funkcję. Nie tylko mają one za zadanie chronić mieszkańców przed zbytnim promieniowaniem słonecznym, ale również zapobiegają zbytniemu nagrzewaniu się pomieszczenia. Nie da się ukryć, że spełniają one również funkcję dekoracji okiennych. Jednym z najpopularniejszych typów osłony przeciwsłonecznej są rolety, a w szczególności model rolet dzień-noc.

Niemniej jednak, jeśli decydujemy się na zakup tego typu osłony okiennej nie można jedynie zwracać uwagę na sam kolor rolet, ale przede wszystkim na materiał, który powinien posiadać stosowane właściwości. Na co więc zwrócić uwagę i jaki materiał wybrać stawiając na rolety dzień noc? Zapraszamy do lektury naszego poradnika, który powstał we współpracy z Krzysztofem Czechowskim – producentem rolet z Łodzi!

Rolety dzień-noc- jakie materiały są dostępne?

Z pewnością każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że osłony okienne obecnie wykonuje się z przeróżnych materiałów- zarówno tkanin jak i tworzyw. Niemniej jednak w przypadku rolet typu dzień noc, wykorzystuje się jedynie dwa materiały. Pierwszy z nich jest materiałem przezroczystym, a drugi z nich jest materiałem barwionym. By stworzyć właśnie taki komplet rolet dzień noc, zwykle można wybierać również spośród splotów naturalnych, splotów sztucznych, ale także i splotów mieszanych. Jak łatwo można zauważyć, sploty wykonane z bawełny czy chociażby lnu, będą prezentowały się o wiele lepiej i bardziej elegancko, niemniej jednak to sploty poliestrowe są o wiele bardziej wytrzymałe i odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. W związku z tym, różnorodne materiały wykorzystywane do produkcji rolet dzień-noc, pozwalają nadać im prawdziwie odmienne właściwości. Co więcej ogromne znaczenie mają nie tylko typy nici, ale co więcej również grubość i sama transparentność tkaniny. To właśnie te kwestia mają wpływ na późniejsze funkcjonowanie rolety dzień noc, a także na samą jej funkcjonalność. Z tego też powodu, koniecznie trzeba poświęcić im sporo uwagi.

Rolety dzień- noc- jakie materiały najlepiej się sprawdzają?

Wspomniane już zostało, że obecnie w sklepach meblowych i tych, które dedykowane są dekoracjom okiennym, można znaleźć różnego rodzaju rolety dzień noc. Tak więc można śmiało wybierać spośród materiałów o różnorodnej gramaturze, a także o odpowiednim współczynniku transparentności. Można więc postawić na tkaninę w całości prześwitującą, a także taką, która w całości zblokuje dopływ promieni słonecznych. To jeszcze nie wszystko, gdyż jednymi z lepszych materiałów, które można wybrać przy roletach dzień-noc są materiały zaciemniające. Nie są one toporne i wciąż sprawiają wrażenie lekkich, a co więcej są one niezwykle eleganckie i delikatne. Jeśli zaś chodzi o sam wybór poziomu transparentności danego materiału, to gramatura powinna być idealnie dopasowana do warunków panujących w pomieszczeniu, w którym roleta będzie wykorzystywana. Jeśli poszukiwane są rolety dzień-noc do sypialni, to warto postawić na modele wykonane z materiału z zaciemniającymi pasami. W salonie zaś o wiele lepiej sprawdzą się materiały transparentne.

Rolety dzień-noc- na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Jeśli zastanawiacie się, na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru rolet dzień-noc, to z pewnością nie bez znaczenia pozostaje sam kolor osłony. Jak łatwo można się domyślić, z uwagi na nowoczesne technologie i różnorodne metody barwienia, obecnie na rynku można znaleźć rolety w wielu różnych kolorach, które z łatwością dopasują się do już istniejącej aranżacji wnętrza. Co więcej można postawić również na materiał, zawierający np. delikatne, prześwitujące pasy na powierzchni. Materiał z takim wzorem spełnia nie tylko funkcję ozdobną, ale równocześnie zapewnia także wysoki poziom ochrony przed wpadającymi do wnętrza promieniami słonecznymi. Warto wspomnieć, że nie zmniejszy on tym samym ilości światła, które wpada do wnętrza. Jeśli z kolei aranżacja wnętrza została wykonana w stylu rustykalnym, eko lub industrialnym, wówczas warto postawić na modele rolet dzień-noc., które odznaczają się wyraźną, plecioną fakturą. Będą one stanowiły modny i elegancki dodatek do wnętrza. Zapraszamy też do przejrzenia naszej galerii zdjęć: https://czechrolety.pl/galeria/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj