W wielu domach zdarza się sytuacja, w której każdy z domowników chce oglądać inny program w telewizji. Niektórzy wolą oglądać mecze, a pozostali – swoje ulubione seriale. Jak uniknąć rodzinnych potyczek o pilota? Skorzystaj z opcji multiroom. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala oddać się ulubionej rozrywce każdemu mieszkańcowi domu w dowolnym czasie. Jak działa multiroom?

Jak działa multiroom? Najważniejsze informacje

To, jak działa multiroom w telewizji przez Internet, można opisać w kilku zdaniach. Jest to prosta funkcja dekoderu, która gwarantuje użytkownikom wygodę oraz swobodę wyboru kanału telewizyjnego w danej chwili. Funkcja multiroom składa się z sieci telewizyjnej oraz jednostki centralnej, zwanej multiswitchem, którą umieszcza się w dowolnym pomieszczeniu. W czasie oglądania telewizji sygnał wysyłany jest do multiswitcha, który rozdziela go do poszczególnych gniazd RTV/SAT w pokojach. Aby uniknąć zbędnego okablowania, warto zdecydować się na telewizję działającą przez Wi-Fi. Taka usługa dostępna jest w ofercie INEA.

Telewizja przez Internet i funkcja multiroom – oferty dostawców

Przeglądając oferty poszczególnych usługodawców, warto wybrać tę, która zapewnia dostęp do takiej usługi, jak telewizja przez Internet. Taki pakiet jest elementem oferty UPC, a także INEA. W przypadku pierwszego usługodawcy każdy może oglądać na swoim telewizorze to, co chce, i to w jakości 4K. Ulubione programy i filmy można oglądać na TV jednocześnie na kilku odbiornikach. Na uwagę zasługuje także usługa Multiroom HD, która pozwala oglądać ulubione multimedia w wysokiej rozdzielczości. W pakiecie telewizja przez Internet dostępne jest także szybkie łącze, umożliwiające oglądanie programów w wysokiej jakości bez opóźnień.

Multiroom i telewizja HIWAY TV w INEA

Z kolei telewizja przez Internet od INEA zaskakuje nie tylko funkcjonalnością, lecz także prędkością łącza. Na czym to właściwie polega? INEA dysponuje prawdopodobnie najszybszym Internetem w Polsce. To możliwe dzięki wdrażaniu takich rozwiązań, jak światłowód symetryczny. Ten rodzaj kabla zapewnia prędkość wysyłania i pobierania danych na poziomie wielokrotnie wyższym niż 1 Gb/s, co jest prawdziwym rekordem, jeżeli chodzi o warunki łącza komercyjnego, nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Nie można także zapomnieć o usłudze multiroom, która umożliwia oglądanie dowolnych kanałów telewizyjnych na pięciu odbiornikach jednocześnie. Warto także zwrócić uwagę na telewizję internetową HIWAY TV pozwalającą cieszyć się wysoką jakością 4K. HIWAY TV to bezprzewodowy dekoder, opcja VOD oraz ciekawe paczki tematyczne, które można włączać i wyłączać w dowolnym momencie trwania umowy, bez dłuższych zobowiązań. Paczki kanałów obejmują m.in. sport, programy dla dzieci, filmowe czy dokumentalne. Możesz także nagrywać programy, przewijać je do początku lub sięgać po programy, które były emitowane nawet 7 dni wcześniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here