fot. artzolo

Elementami wystroju wnętrz często stają się dzisiaj oryginalne dzieła sztuki. Obrazy w sypialni, w salonie, a także w gabinecie prezentują się naprawdę świetnie. No ale jak wybrać idealną wersję? Gdzie umieścić taki obraz? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule i pomagamy urządzić sypialnię.

Obrazy w sypialni dopasowane do stylu

Przede wszystkim warto podkreślić, że obrazy w sypialni powinny zostać dopasowane do stylu, w jakim zostało urządzone to wnętrze. Innych dodatków wymagają bowiem pomieszczenia urządzone w stylu nowoczesnym, a innych te w stylu klasycznym. Styl industrialny oraz skandynawski najczęściej lubią ascetyczne formy i surowe wzory. Z kolei styl glamour jest pełen przepychu i naprawdę można przy nim „zaszaleć”. Styl prowansalski oraz rustykalny doskonale komponują się natomiast z naturalnymi elementami roślinnymi. W ten klimat powinny wpasować się także wybierane obrazy w sypialni.

Modne akty na ścianę

Bardzo modnym rozwiązaniem są obrazy w sypialni w formie aktu. W końcu gdzie jak nie właśnie w tym pomieszczeniu najlepiej się one wpasują. Oczywiście nie musi chodzić o dosłowny akt, pokazujący nagość w pełnej krasie. Może to być także nowoczesna forma tego typu sztuki. Na abrakcyjnych obrazach w sypialni łatwo jest odczytać przesłanie, ale podane jest ono w delikatnej, subtelnej formie. Nie mamy zatem do czynienia z ordynarnie przedstawionym ludzkim ciałem, ale z jego wyrafinowaną wersją. Czasem nawet nie jest oczywiste to, że na obrazie znajduje się naga kobieta. Czasem to tylko jedna z możliwości, którą możemy zobaczyć, interpretując dane dzieło. Takie obrazy wykonywane są też w różnych wariantach kolorystycznych. Nie muszą wcale wiernie oddawać naturalnych barw. Często są połączeniem szarości i innych stonowanych odcieni albo wręcz odwrotnie – krzykliwych i intensywnych kolorów.

Na której ścianie powiesić obraz?

Najczęściej obrazy w sypialni umieszczane są nad wezgłowiem łóżka. W tym miejscu są bowiem najlepiej widoczne i świetnie się prezentują. Nie w każdej sypialni ta ściana będzie jednak dobrym wyborem. Wszystko zależy od ułożenia mebli i aranżacji całej przestrzeni. Nad wezgłowiem może bowiem przecież znaleźć się także okno, szafki albo lampki nocne do czytania. Nie będzie tam zatem miejsca dla dodatkowego elementu w postaci obrazu. W dużych pomieszczeniach bardzo modne jest także wydzielanie poszczególnych stref. Wówczas często łóżko wcale nie opiera się o ścianę, ale chociażby o regał, który odgradza część sypialnianą od tej biurowej z biurkiem oraz regałem na dokumenty. Do kwestii wieszania obrazu na konkretnej ścianie należy zatem podchodzić indywidualnie. Najlepiej wybrany obraz w sypialni poprzymierzać do poszczególnych ścian i przekonać się, który wariant najlepiej pasuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj