​​Poniżej przedstawiamy często zadawane pytania dotyczące pomp wody, które na pewno pojawiają się na różnych etapach zastanawiania się nad zakupem. Zanim zdecydujesz się na nową pompę do systemu zraszania, koniecznie musisz, zapoznać się z poniższymi często zadawanymi pytaniami i odpowiedziami, aby dowiedzieć się, która pompa wody będzie najbardziej odpowiednia do utrzymania zieleni w odpowiednim stanie, wykorzystując na przykład wodę ze studni.

Co powinieneś wiedzieć przed zakupem pompy wody?

Pompa wody to stosunkowo niewielka inwestycja. Atrakcyjne ceny na rynku sprawiają, że z powodzeniem można wybrać wydajny model w najlepszych pieniądzach. Przedstawiamy poniżej pytania, które bardzo często pojawiają się przy zakupie pomp.

 1. Jakiej wielkości pompy potrzebuję do mojego systemu nawadniania?
  Należy określić właściwy rozmiar pompy na podstawie wymagań dotyczących ciśnienia głowicy systemu nawadniania, mierzonych w litrach na minutę i w PSI. Wystarczy pomnożyć wartość l/min. przez liczbę zraszaczy (w przypadku podlewania ogrodu), by znaleźć wymaganą wartość dla całego systemu instalacji wodnej. W ostatnim kroku należy porównać wartości powyżej z PSI i poszukać pompy, która poradzi sobie z tym wymaganiem ciśnienia. Wybierz wielkość pompy jak najbliżej określonej wydajności, gdyż pompa o zbyt dużej mocy może wysadzić głowice zraszaczy i uszkodzić poszczególne elementy.
 2. Czy pompa wody wymaga zbiornika ciśnieniowego?
  Pompa zraszacza może pracować bez zbiornika ciśnieniowego, ale zużywa się szybciej, ponieważ musi wielokrotnie włączać się i wyłączać.
 3. Jak konserwować pompę?
  Aby utrzymać pompę wody, należy wykonać trzy ważne czynności. Pierwszym z nich jest po prostu zalanie pompy wodą przed jej włączeniem, aby upewnić się, że silnik się nie spali. Drugi to przeprowadzanie regularnych kontroli w celu ustalenia, czy pompa nie przecieka. Ostatnim krokiem jest zimowanie pompy poprzez opróżnienie całego systemu przed nadejściem mrozów. Zapobiega to zamarzaniu wody i pękaniu pompy, węży, tryskaczy , zaworów i wszelkich elementów złącznych w całym systemie.
 4. Jak długo działają pompy wody?
  Pompy wody zwykle działają od dwóch do pięciu lat, chociaż będą działać dłużej, jeśli będą odpowiednio konserwowane. Na każdym etapie użytkowania pompy wody należy przestrzegać dokładnych zaleceń i wskazówek, które prezentowane są przez producenta.
 5. Co należy zrobić po zakupie pompy?
  Oto podstawowe kroki, które należy wykonać podczas korzystania z pompy wodnej do nawadniania. Podłącz pompę do źródła wody za pomocą systemów rur. Przymocuj filtr do rurki ssącej. Połącz króciec tłoczny odpowiednimi połączeniami z rurą wylotową i zalej pompę, aby uniknąć spalenia silnika.

Powyższe najczęściej zadawane pytania dotyczące pompy wody sprawiają, że można z powodzeniem odnaleźć się w każdej branży i w każdych warunkach. Przed wyborem pompy wody należy określić wymaganą efektywność i sprawdzić, czy dane urządzenie będzie świetnie się spisywać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj