W ostatnich czasach zaobserwować można modę na oryginalne wykorzystanie poddaszy użytkowych. Jeszcze do niedawna pełniły one funkcję zapomnianego strychu. Dziś można zaprojektować je w taki sposób, aby stały się one ulubionym pomieszczeniem domowników. Oto kilka pomysłów na funkcjonalne poddasze użytkowe.

Jakich materiałów warto użyć podczas prac wykończeniowych na poddaszu?

Do prac wykończeniowych na poddaszu użytkowym najlepiej użyć płyt gipsowo-kartonowych. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na łatwość ich montażu oraz stosunkowo niską cenę. Do wspomnianego pomieszczenia najbardziej odpowiednim wyborem będą ognioodporne płyty gipsowo-kartonowe. Poddasze użytkowe jest bowiem szczególnie obarczone ryzykiem wystąpienia pożaru. Użycie płyt gipsowo-kartonowych zapewni więc również bezpieczeństwo domownikom.

Jak wykorzystać wykończone poddasze z płyt g-k? Kilka pomysłów znajdziesz na stronie: https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/sucha-zabudowa/drugie-zycie-poddasza.

Jak najlepiej wykorzystać poddasze użytkowe?

Poddasze użytkowe może obecnie pełnić wiele interesujących funkcji. Są to na przykład:

  • strefa zabaw dla dzieci – czyli świetny pomysł na przestrzeń przeznaczoną tylko dla najmłodszych. Dzięki niej rodzice zyskują chwilę dla siebie, a dzieci mogą spokojnie bawić się godzinami.
  • domowa biblioteka – rozwiązanie zarówno dla dorosłych, jak również i dzieci. Każdy miłośnik książek może zaszyć się w zaciszu poddasza i w spokoju oddać się lekturze. Umieszczenie tam nastrojowych lamp oraz ozdób pozwoli dodatkowo zrelaksować się po ciężkim dniu i odpocząć od towarzyszącego na każdym kroku hałasu.
  • domowa siłownia – czyli coś dla fanów aktywności fizycznej. Zainwestowanie w sprzęt do ćwiczeń na pewno znacznie bardziej się opłaci niż regularne wydawanie pieniędzy na karnety na siłownię.
  • sypialnia – poddasze użytkowe można również przerobić na zwykłą sypialnię. Zyskamy wówczas dodatkowe pomieszczenie, a jego użytkownicy będą mogli cieszyć się spokojnym snem pod gwiazdami (w tym celu wystarczy jedynie zamontować okno dachowe oraz ustawić pod nim łóżko).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here