Jednym z wariantów materiałów podczas zakupu jest wybór pościeli satynowej. To ciekawe rozwiązanie i modne, cieszące się coraz większą popularnością. Dlaczego pościel satynowa zyskuje znaczenie? I czy warto ją kupić?

Satyna – co to za materiał?

Satyna jest rodzajem materiału, dokładniej atłasu. Tkanina ta, najczęściej bawełniana lub czasem jedwabna, charakteryzuje się tym, że jej jedna strona to wyjątkowy i unikalny splot atłasowy, bardzo delikatny w dotyku. Satyna powstałą na bazie jedwabiu jest jednak rozwiązaniem drogim. Co ciekawe, satyna nie jest materiałem nowym. W Europie Zachodniej znana była i wytwarzana już w średniowieczu.

Materiał ten jest szeroko wykorzystywany w branży odzieżowej, ale doskonale sprawdzi się również w produkcji bielizny pościelowej.

Właściwości tkaniny satynowej

Pościel satynowa Greno to produkty wykonane z tkanin najlepszej jakości Satyna ceniona jest często za swoją wyjątkową gładkość i naturalność. Wielu osobom podoba się również ten charakterystyczny połysk, kojarzący się często z luksusem i wygodą. Bielizna pościelowa wykonana z satyny jest zatem miękka oraz w dotyku, a dzięki naturalności zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, pozwalając skórze oddychać. Dzięki wyjątkowym właściwościom satyna jest doskonałym materiałem dla alergików, ze względu na właściwości hipoalergiczne. Jest to także materiał bardzo wytrzymały, który nie sprawia trudności w pielęgnacji. Satyna jest takim rodzajem tkaniny, która doskonale nadaje się na każdą porę roku.

Zalety pościeli satynowej

Zalety satyny w dużym stopniu wiążą się z unikalnymi właściwościami materiału. Poszewki są przewiewne, dzięki czemu zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. I co w związku z tym? A to, że problem pocenia podczas snu odchodzi w zapomnienie. Delikatność i miękkość materiału sprawia, że jest to świetne rozwiązanie dla osób ze skórą szczególnie wrażliwą, w tym także dla alergików.

W wymiarze praktycznym i funkcjonalnym należy podkreślić, że materiał satynowy jest odporny na uszkodzenia. Bielizna pościelowa jest trwała. Jej odporna na rozerwanie czy przetarcia, a do tego nie rozciąga się podczas prania. Trwały jest również kolor, który nie blaknie pomimo wielokrotnego prania. Zaletą jest również możliwość prania w temperaturze od 40 do 60 stopni (zgodnie z informacją zamieszczoną przez producenta), co jest ważne dla alergików. Co więcej? Pościeli satynowej nie trzeba prasować, rozwieszona lekko wilgotna tkanina po wyschnięciu będzie wyglądać idealnie!

Wady pościeli satynowej

Wydawać by się mogło, że pościel satynowa ma same zalety, ale czy na pewno? Mówiąc o wadach ciężko jest wskazać ogólne, bardziej są one związane z indywidualną oceną konkretnej osoby. Niektórzy twierdzą, że przez ten śliski, połyskujący kolor jest to tkanina zimna, natomiast dla innych może to być również zaletą.

Pościel wykonana z satyny jest na pewno wydatkiem większym niż w przypadku innych materiałów. Należy jednak pamiętać o jej odporności na zniszczenia. Zakup pościeli z satyny to wydatek na długi czas!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj