Wykorzystanie twórczych pomysłów do aranżacji nawet małej łazienki, odzwierciedli się z pewnością miłym, funkcjonalnym i swobodnym wnętrzem.

Najważniejszym etapem w projektowaniu jest znalezienie wszelkich możliwych rozwiązań, pozwalających na atrakcyjne urządzenie pomieszczenia.

W małych łazienkach dobranie odpowiednich kolorów i sprzętów jest sprawą priorytetową, ponieważ od najmniejszych szczegółów zależy udana modernizacja.

Zaczynając od jasnych, pastelowych kolorów ścian, idealne w tym wypadku są śnieżno-białe płytki, kontrastujące z szarościami mozaikowej płytki podłogowej. Jedną ze ścian obłożyć można tynkiem, imitującym beton, co stworzy idealnie zgraną kompozycję.

Duże lustro od podłogi do sufitu, wpłynie na efekt optycznego powiększenia. Dobrze, gdy ramę stanowi metaliczne wykończenie, odbijające światło. Tafle luster i szklanych dekorów zawsze nadają przestronnego krajobrazu wnętrza.
Nie należy zapominać o ciemniejszych elementach wystroju, które kształtują całą powierzchnię. Wyjątkowy design w odcieniach naturalnego drewna fantazyjnie rozmieszczony, uwidoczni wysoki standard i komfort panujący w łazience.
Jeżeli istnieje możliwość, jedną ze ścian można całkowicie wyburzyć, a na jej miejsce ustawić mleczną taflę szkła, dającą dodatkowe światło z równolegle położonego pokoju.

Szukając odpowiednich mebli i półek łazienkowych szczególną uwagę należy zwracać na stalowe wykończenia, odbijające refleksy świetlne. Dużo miejsca uzyskać można, dzięki wbudowanym w ścianę półką i specjalnym wnękom na kosmetyki, środki do pielęgnacji ciała, oraz akcesoria łazienkowe.

Dobór odpowiednich sprzętów sanitarnych decydująco wpływa na zagospodarowanie pożądanej przestrzeni. Podwieszany sedes, oraz rezygnacja z wanny na rzecz prysznica to rozsądna decyzja. Kabina prysznicowa, zaoszczędzi miejsca, chociażby na pralkę(koniecznie małych gabarytów) i kosz na bieliznę. Dla osób niewyobrażających sobie życia bez długich, relaksacyjnych kąpieli postawić mogą na niewielką wannę, wyposażoną w specjalną zasłonkę, umożliwiającą zarówno wylegiwanie się w gorącej wodzie, jak również pozwalają na szybki prysznic. Dodatkowym atutem wanny jest wolna przestrzeń pod sprzętem, którą swobodnie przeznaczyć można na przechowywanie detergentów. Dizajnerskie wzory na parawanie, stanowiącym obudowę stworzą element dekoracyjny nieodbiegający gustem od pozostałego wystroju.
Łazienka, oprócz miejsca przeznaczonego na codzienną toaletę, musi zagwarantować swobodny kącik do prania. Po zakupie małej pralki, warto zdecydować się na elektryczny grzejnik obrotowy, zajmujący jedynie przestrzeń na jednej ze ścian. Nowoczesna technologia ogrzewania zapewni miejsce do suszenia wilgotnych ręczników i bielizny. Oczywiście na pozostałą część prania znaleźć trzeba więcej miejsca, dlatego do małych łazienek idealnie nadają się podwieszane do sufitu suszarki.

Rozwiązań i kreatywnych pomysłów na urządzenie małej przestrzeni jest naprawdę dużo, wystarczy odpowiednio zagospodarować wnętrze, by uzyskać w pełni funkcjonalną łazienkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj