Podejmując się wyzwania, jakim jest aranżacja wnętrz nie można zapominać o dobraniu odpowiedniego oświetlenia. Każde z pomieszczeń do stworzenia przyjaznej atmosfery wymaga przynajmniej jednego, głównego źródła światła (na przykład żyrandol) i punktów świetlnych pobocznych (na przykład kinkiety, czy lampki). Dobierając oświetlenie do wnętrza warto zachować spójność z całą aranżacją i wybrać elementy pasujące do stylu w jakim urządzamy pomieszczenie. Na współczesnym rynku dostępnych jest wiele modeli nowoczesnych żyrandoli i lamp pozwalających urozmaicić każdą aranżację.

Jaki żyrandol wybrać do salonu w stylu loftowym?

Wśród jednych z najmodniejszych stylów aranżacji króluje loft, w którym zakochały się miliony domowników i projektantów. Wybierając oświetlenie do salonu w tej aranżacji można poszaleć pod względem różnorodności lamp wiszących. Bazując na prostych, surowych formach warto postawić na modne żarówki edisonki ze światłem LED i żyrandole nowoczesne wykonane z czarnego metalu, lub kabli. W tym rozwiązaniu świetnie sprawdzą się lampy „pająki”, lub asymetryczne lampy przypominające czarne pręty ułożone w różnych kombinacjach. Innym sposobem na lampy w stylu loftowym są gotyckie czarne żyrandole wzorowane na starodawnych świecznikach, wyglądają one fenomenalnie we wnętrzach z betonem, lub czerwoną cegłą. Dla osób lubiących przełamywać konwenanse zostały przygotowane modele czarnych, nowoczesnych żyrandoli w połączeniu ze złotem, lub miedzią dodającymi elegancji i blasku nawet w loftowych i nieco ponurych wnętrzach.

Modne oświetlenie do mieszkania w stylu glamour

Niezmiennie od lat jednym z najmodniejszych stylów w aranżacji wnętrz jest styl glamour, a w nim ogromną rolę odgrywa oświetlenie: kryształy, abażury, świeczniki i szkło. Takie żyrandole nowoczesne spotykamy ostatnio w przeróżnych formach geometrycznych, na przykład kryształowe prostokąty, kwadraty, czy okręgi podświetlane światłem LED. Świetnie prezentują się one jako zawieszone asymetrycznie do siebie dwie, lub więcej figury geometryczne, lub podwieszane jedna pod drugą. Poza odbijającymi światło kryształkami do stylu glamour idealnie pasują żyrandole nowoczesne z materiałowymi abażurami, dodają one delikatności i subtelności w bogato zdobionych pomieszczeniach. Modne stonowane barwy zestawione ze złotem lub srebrem na lampach warto połączyć z ciepłym źródłem światła. Wybierając oświetlenie do wnętrza należy pamiętać, że lampy i żyrandole to bardzo istotne elementy, o których nie wolno zapominać. Za pomocą nowoczesnych lamp można podbić efekt aranżacji pomieszczenia dzięki temu, że wśród najnowszych modeli znajduje się wiele ciekawych propozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here