Taras to miejsce, które bez wątpienia zachęca do odpoczynku i rekreacji. Niestety upalne dni, a także nasłonecznienie zmniejszają przyjemne doznania z przebywania na świeżym powietrzu. Problem ten przyczynił się do wzrostu sprzedaży markiz tarasowych. Które warianty cechują się największym zainteresowaniem klientów? Czym jest i w jaki sposób działają promienniki tarasowe?

Funkcje markiz tarasowych

Dzięki markizom ogrodowym możliwe jest niemal całkowite zacienienie przestrzeni tarasowe. Ogromny wybór wariantów sprawił, że jest to niezwykle funkcjonalne i stosunkowo tanie rozwiązanie, na które decydują się zarówno mieszkańcy domów jednorodzinnych, jak i blokowisk. To inwestycja we wzrost komfortu z przebywania na świeżym powietrzu po ciężkim dniu pracy. Warto zaznaczyć, że markizy ogrodowe chronią nie tylko przed słońcem, ale i deszczem, dlatego w deszczowe dni mogą pełnić funkcję osłony przeciwdeszczowej.

Rodzaje markiz ogrodowych

Markizy tarasowe

Przeznaczone są do ochrony tarasów zarówno przed słońcem, jak i deszczem. To jeden z najczęściej wybieranych modeli. Markizy tarasowe elastyczne mają regulowaną długość, dlatego stopień zacienienia może być szybko i wygodnie regulowany. Oczywiście warianty markiz tarasowych dostępne są w wielu wzorach i kolorach tak, aby dobrać idealny rodzaj do elewacji i budynku.

Markizy balkonowe

Ten typ markiz montowany jest najczęściej w celu ochrony przed opadami balkonów oraz tym, aby przedmioty i zanieczyszczenia sąsiadów z góry nie spadały na nasz balkon. Od niedawna zakupić można markizy z dwustopniowym kątem nachylenia, aby regulacja zacienienia była jeszcze bardziej efektywna. Markizy balkonowe przeznaczone nie tylko do osłaniania balkonów, ale także loggii i małych tarasów.

Markizy fasadowe

W odróżnieniu od wymienionych powyżej rodzajów, ten typ markiz chroni przed nagrzaniem się wnętrza domu. Montowane są w podobny sposób do rolet. Zakładane są wyłącznie na powierzchni okien.

Markizolety

To odmiana rolet fasadowych, które mają ruchomy wysięgnik umożliwiający regulację nachylenia. To ogromny komfort, gdyż można w tym przypadku regulować ilość światła dostarczanego do wnętrza.

Ogrzewanie podczerwienią- Promienniki ciepła na taras

Czy z przebywania na świeżym powietrzu można czerpać przyjemność również jesienią i zimą? Tak! Wszystko to za sprawą promienników podczerwieni, które od kilku lat zdobywają uznanie klientów. Chociaż trudno wyobrazić sobie, aby całkowicie zastępowały ogrzewanie, okazują się doskonałym sposobem ogrzewania przestrzeni tarasów i balkonów zimą. Zainwestowanie w promienniki i umieszczenie ich na przykład na górze moskitiery może sprawić, że ogrzane zostaną wszystkie osoby przebywająca na tarasie lub balkonie.

Budowa promienników

Promienniki emitujące ciepło składają się z dwóch elementów- rury grzewczej oraz lustra, które kierują wiązkę w pożądanym kierunku. Działanie promienników polega na tym, że wykorzystują one fale cieplne z obszaru znajdującego się poniżej czerwonego obszaru światła widzialnego. Daje to przyjemne uczucie ciepła, które przypomina ciepło promieni słonecznych. Promieniowanie podczerwone może wnikać na różną głębokość, jednak największa ilość ciepła wytwarzana jest na ogrzewanej powierzchni  4-5 mm pod powierzchnią skóry, w okolicy naczyń krwionośnych. Po ich włączeniu bardzo szybko można uzyskać komfortową temperaturę- nawet po kilku sekundach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj