Jeszcze większym zainteresowaniem cieszy się innowacyjna płaska dachówka. Taki typ pokrycia dachowego uważany jest teraz za niezwykle popularny. Co takiego niepowtarzalnego ma w sobie dachówka płaska? Mianowicie w tymże wypadku „pierwsze skrzypce” gra design. To, iż ceramika charakteryzuje się doskonałymi wartościami to jedno, ale płaski kształt przedstawia się na połaci dachowej niezwykle estetycznie. Prosta dachówka doskonale wpisuje się w innowacyjną formę. Jednakże jednakowo doskonale wygląda na dachach klasycznych domów. Niewątpliwie pod warunkiem, iż zostanie niezwykle dokładnie położona. 

Zalety dachówek płaskich

Dachówki płaskie powstają z betonu oraz opalane są w temperaturze poniżej blisko 60°C w osobistych formach, gdzie odparowują wodę do pełnego stwardnienia. Artykuł, z jakiego pochodzą jest malowany w masie (aby osiągnąć np. śliczną, ceglastą czerwień wykorzystuje się tlenek żelaza), natomiast przestrzeń ich może być pokryta lakierem akrylowym bądź odmienną warstwą wygładzającą. Dachówki płaskie jako artykuł do pokrywania dachów mają dużo korzyści: tworzą jednolitą, spójną przestrzeń, jaka jest niezwykle hermetyczna, są bardzo trwałe (blisko 80 lat) oraz niepalne w klasie A2-s1.

Zobacz również:  W jaki sposób inteligentna doniczka pomaga w pielęgnacji roślin?

Wytrzymałość oraz hermetyczność

Dachówki ceramiczne płaskie na skutek rozwiniętej techniki produkcji doskonale chronią połać dachową. Są przede wszystkim stałe oraz odporne na oddziaływanie elementów zewnętrznych i gwarantują dachowi właściwą wentylację. Zapewniają jego hermetyczne pokrycie pozbawione linii podziału (większość wariantów zaopatrzona jest w duże zamki boczne oraz górne), co utrudnia przedostawanie się deszczu oraz śniegu. Zakładki dachówek stworzone schodkowo zabezpieczają przed dochodzeniem zabrudzeń oraz wody.

Dachówki płaskie – doskonałe pod kolektory

Z takimi dachówkami dobrze wyglądają narzędzia służące do zdobywania sił, jakich jeszcze więcej montuje się na dachach. Łatwiej je optycznie dostosować do płaskiej, równej przestrzeni dachówek płaskich aniżeli do wypukłych oraz pofalowanych klasycznych wzorów. Najdoskonalsze efekty można osiągnąć, łącząc ciemną dachówkę z płaskimi kolektorami bądź dachówkami fotowoltaicznymi lub termalnymi. Standardowa rozbieżność pomiędzy takimi urządzeniami natomiast często już wykorzystywanymi panelami montowanymi na słupach wystających przeszło dach polega na tymże, iż takie specjalistyczne dachówki łączą się ze zwykłymi za pomocą zamków, tworząc jedną płaszczyznę.

Zobacz również:  Przewodnik po zakupie odpowiedniej umywalki do łazienki

Jaką dachówkę płaską dobrać?

Budowa domu jest dla przedsiębiorców wyzwaniem. Należy podjąć szereg istotnych decyzji, dobrać spośród setek produktów oraz po prostu znać się na wszystkim, żeby na końcu owej dobrej drogi być usatysfakcjonowanym ze własnego nowo zbudowanego domu. Jednym spośród istotnych kroków jest przykrycie domu dachem. Płaska nawierzchnia dachówek zapewnia ich wykorzystanie nie jedynie na dachu, lecz również na fasadzie. Takie wyjście niejednokrotnie wykorzystuje się w minimalistycznych obiektach, gdzie na połaci dachowej nie ma okapów ani wysuniętych szczytów.

1 KOMENTARZ

  1. Coraz częściej widzę takie dachówki na nowo-wybudowanych domach. Niedługo będę budował swój dom i wybór odpowiedniej dachówki jest dla mnie ważny. Rozważam właśnie takie płaskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here