Zakup mebli do mieszkania na pewno wzbudza w nas większy entuzjazm niż przeprowadzanie remontu.

Choć wiąże się on z koniecznością poświęcenia czasu na przejrzenie ofert sklepów meblowych, a także magazynów wnętrzarskich w celu zorientowania się co jest trendy oraz jakie rozwiązania sprawdzą się w naszym M4, to robimy to z większą przyjemnością.

O czym warto wiedzieć zanim pójdziemy do sklepu?

Na pewno trzeba sobie odpowiedzieć na wiele pytań typu: meblami w jakim stylu jesteśmy zainteresowani – tutaj decydujący głos ma nasz gust, jakich konkretnie mebli potrzebujemy – łóżka, stołu czy krzesła, a może całej meblościanki, z jakiego materiału powinny być wykonane meble – obecnie popularne jest drewno, ale nie znaczy to, że w naszym przypadku również zda egzamin, jaki kolor powinny mieć meble, warto również określić górną granicę ich ceny i się jej po prostu trzymać.

Zobacz również:  Wizualizer 2.0 Dekoral: najlepszy na rynku wizulizer kolorów

Jeśli jasno określimy cechy produktu, którego szukamy zdecydowanie łatwiej będzie nam go znaleźć!

Jakich błędów powinniśmy unikać?

Przed finalnym zakupem warto zastanowić się dwa razy, czy rzeczywiście wybrany model mebli jest tym, jakiego szukamy. Jeśli kupujemy łóżko, fotel czy krzesło warto również sprawdzić je pod względem praktycznym, czyli po prostu na nim usiąść. Jeśli kupujemy biurko warto sprawdzić, czy jest odpowiednie dla naszej wysokości i co ważne warto również zmierzyć, czy zmieści się w miejscu, w którym planowaliśmy je postawić.

Zanim jednak umeblujemy mieszkanie …

Nowe meble na pewno będą dobrze prezentować się w nowym czy też odświeżonym mieszkaniu. Dlatego zanim zaczniemy zastawiać je nowymi rzeczami sprawdźmy czy nasze ściany, sufit oraz podłoga nie potrzebują napraw. Przykładowo w uzupełnieniu ubytków powstałych w płytach g-k pomocny będzie gips szpachlowy NIDA Start. Można go również wykorzystać do wykonania spoin na krawędzi płyt gipsowych. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to gips do spoinowania z taśmą zbrojącą, służy do nałożenia pierwszej i drugiej warstwy spoiny. Warstwę wykończeniową należy wykonać z gipsu NIDA Finisz.

Zobacz również:  Drzwi wejściowe – czym się kierować podczas zakupu?

1 KOMENTARZ

  1. „jakich konkretnie mebli potrzebujemy” – słuszne pytanie, dobrze że o nim tu wspomniano, bo mało kto je sobie zadaje, kupując meble, heh ;-P

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here