Aranżacja mieszkanie jest całkiem trudna w realizacji, gdy nie ma się odpowiednio dobrego planu, a że nie ma go praktycznie każdy z nas, rezultatem są brzydkie i nie funkcjonalne mieszkania. Kiedy zapamiętamy, że aranżacja wnętrza powinna być wykonana dużo wcześniej? Zawczasu trzeba pomyśleć o wielu sprawach. To nie kwestia symboliki a dobrego zaplanowania, które w efekcie końcowym daje nam wspaniałe rezultaty w postaci dobrze urządzonego domu/mieszkania. Kwestia ta tyczy się praktycznie wszystkich pomieszczeń – od sypialni po łazienkę. W dzisiejszym artykule skupimy się na temacie kuchennym – zgoła odmiennym, niż ostatnio. Chciałbym dziś poruszyć temat wyboru stołu do jadalni/kuchni. W gruncie rzeczy wybór wydaje się prosty i oczywisty, ale kilka moich spostrzeżeń pozwoli ci zrobić dobry zakup, z którego będziesz się cieszył przez kilka następnych lat. Jeżeli nie jesteś zainteresowany radami, wskazówkami, to po co to jeszcze czytasz? Zaczynajmy!
Tak naprawdę wybór odpowiedniego stołu do jadalni jest mocno skomplikowany. Nie chodzi tu tylko o wygląd, ale ilość miejsc, jego wielkość, jakość materiałów czy wykończenie. Jest więc tego całkiem sporo, a nie każdy dysponuje odpowiednią wiedzą, co zazwyczaj kończy się tym, że taki osobnik kupuje stół tylko ze względu na walory wizualne. Oczywiście stół musi się podobać i pasować do otoczenia, ale pamiętajmy ilu nas jest w rodzinie i jak często zapraszamy do domu gości. Powinno to dać pewien obraz jak duży stół potrzeba będzie zakupić – weźmy też pod uwagę ograniczenia naszego pomieszczenia. Stół może różnić się także pod względem materiału. Może być szklany – z elementami metalu – drewniany czy żeliwny. Najlepszym wyborem – przynajmniej według mnie – jest stół drewniany. Idealnie komponuje się z nowoczesnym wnętrzem, a ponadto jest niezwykle stabilny i trwały. Szkło też jest eleganckie, ale łatwo o zarysowania i ewentualne odpryski, których raczej nie chcielibyśmy zobaczyć na naszym nowym stole.
Akcesoria dla kuchni – czego tak naprawdę potrzebujemy?
Niektórzy z was myśląc o aranżacji kuchni zapewne zastanawiają się nad wyborem szafek, ewentualnie ile w nich będzie miejsca i czy starczy go na przechowywanie wszystkich rzeczy. Co poniektórzy są jeszcze na etapie wyboru podłogi, a jeszcze inni myślą dopiero o zakupie kafelków na ścianę. Nie ulega jednak wątpliwości, że nie są to jedyne potrzebne rzeczy, które trzeba zakupić już na starcie – praktycznie z dnia na dzień wprowadzając się do nowego domu czy mieszkania. Zasadniczo bardzo często zapominamy o czasem ważniejszych rzeczach tzw. pomniejszych akcesoriach, które chcąc nie chcąc muszą wypełnić szafki w naszych kuchniach. Nie jest też tak, że można się bez nich obyć, bo nie można i wie o tym każdy z nas. Czym są owe drobne akcesoria? Wszelkiego rodzaju sztućce, kubki, talerze, pojemniki, specjalnie wygotowane przegrody do szuflad – jest więc tego całkiem sporo. Dzisiejszy artykuł nie pozwoli ci zapomnieć o najbardziej istotnych rzeczach!
Wybór noży to podstawa
Nie każdy zdaje sobie sprawę, że wybór sztućców powinien być pierwszym wyborem na nowo wybudowanej kuchni – czasami nawet i dużo wcześniej. Ten wybór jest pewną oczywistością, ale bardzo często robimy fundamentalne błędy. Kupujemy zazwyczaj bardzo słabej jakości widelce czy noże, które próby czasu nie są w stanie zwyczajnie przetrwać, a co więcej brudzą się szybciej i pozostawiają brzydkie ślady po palcach, które dość ciężko jest wyczyścić. To w gruncie rzeczy wpływ na jedzenie i opinię naszych znajomych lub rodziny.
Kubki, talerze, pojemniki
Nie można też zapomnieć o wyposażeniu wnętrza w talerze – optymalnej jakości. Nie powinny one być słabej jakości, ale bądźcie usprawiedliwienie. W dzisiejszych czasach naprawdę ciężko jest znaleźć dobrej jakości talerze, które nie uwidaczniały by w tak perfidny sposób rys. Jeżeli ktokolwiek na takie trafi, to musi być niezłym szczęściarzem. W dodatku cena… z pewnością będzie przerażająca. Nie inaczej jest z kubkami czy pojemnikami na żywność, ale w tym aspekcie możemy trochę przyoszczędzić, gdyż są to rzeczy, które co jakiś czas się zmienia – szybko niszczeją itp. Nie zapominajmy też o przegrodach do szafek, które pozwolą nam zgrabnie ułożyć np. sztućce w szafce. To pomysłowe i ciekawe rozwiązanie.
Przydatna informacja, ponieważ właśnie urządzam kuchnie po remoncie. Wpadł mi w oko stół szklany, ale po przeczytaniu tego artykułu, doszłam do wniosku, że drewniany będzie bardziej funkcjonalny no i faktycznie będzie lepiej pasował do wnętrza.