Termofor z pestek wiśni doskonale sprawdza się na kolkę, zaparcia oraz wzdęcia u niemowląt. To także naturalny i skuteczny środek na inne dolegliwości bólowe nie tylko u dzieci, ale również u dorosłych. Jak stosować termofor z pestek wiśni?
Spis treści
Czym jest termofor z pestek wiśni?
Termofor z pestek wiśni wykonany jest z wysokiej jakości bawełny. Natomiast w środku posiada wyselekcjonowane, oczyszczone oraz osuszone pestki wiśni. Stanowi świetną alternatywę dla klasycznych, gumowych termoforów. Przede wszystkim jest bezpieczniejszy, ponieważ podczas robienia okładów nie stwarza ryzyka oblania się wrzątkiem. Ponadto, jest lżejszy i wygodniejszy w użytkowaniu, a także lepiej utrzymuje ciepło. Termofor z pestek wiśni ma wiele zastosowań. Co ciekawe, można go stosować nie tylko na ciepło, ale również na zimno u dzieci i dorosłych.
Suchy termofor z pestek wiśni charakteryzuje się wygoda w użytkowaniu. W ekspresowym tempie możesz go ogrzać, jak i schłodzić. Musisz tylko stosować się do zasad. Po pierwsze, pod żadnym pozorem go nie mocz ani nie przegrzewaj, ponieważ w ten sposób straci on wszystkie swoje właściwości. Jeżeli chcesz podgrzać wkład, to włóż go do mikrofalówki na 30 sekund albo do nagrzanego piekarnika do około 150 stopni na 5 minut.
Jeżeli chcesz użyć termoforu na zimno, musisz umieścić wkład w foliowym woreczku, a następnie włożyć do lodówki albo zamrażalnika na około 30 minut. Im dłużej będziesz trzymać termofor, tym będzie on chłodniejszy.
Jak stosować termofor z pestek wiśni?
Możliwość ogrzania oraz schłodzenia termoforu z pestek wiśni sprawia, że można go stosować na wiele dolegliwości bólowych i nie tylko. Termofor na ciepło doskonale sprawdza się u dzieci w przypadku:
- kolki niemowlęcej,
- zaparć i wzdęć,
- zapalenia oskrzeli,
- gdy chcesz rozgrzać dziecko.
U dorosłych stosuje się go w przypadku:
- bólu macicy,
- bólów menstruacyjnych,
- bólu stawów,
- skurczy,
- przemęczenia mięśni,
- napięcia,
- bólu kręgosłupa oraz korzonków.
Z kolei wkład na zimno łagodzi:
- ukąszenia owadów,
- lekkie poparzenia,
- krwotok z nosa,
- stłuczenia oraz urazy
- objawy gorączki.
Sprawdzi się również jako okład poporodowy do obkurczania macicy, na bolące piersi, bóle głowy i migreny, a także opuchnięcia.
Do czego używać termoforu z pestek wiśni?
Termofor z pestek wiśni łagodzi różne dolegliwości, ale może być również traktowany jako zabawka sensoryczna dla maluszka. Tym bardziej że dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych oraz wzorach, które przykuwają uwagę maluszka. Zabawa z woreczkiem rozwija umiejętność chwytania. Z kolei starsze dzieci mogą go nosić na głowie. To doskonały sposób na utrzymanie prawidłowej postawy. Kolejne ćwiczenie polega na przekładaniu wkładu palcami z jednej nogi do drugiej i mniejsza ryzyko pojawienia się płaskostopia. Podczas ćwiczeń czy robieniu okładów sprawdzaj, czy woreczek nie jest uszkodzony. Jeśli okaże się, że jest to koniecznie go napraw albo wyrzuć. Pestki wiśni mogą być niebezpieczne dla maluszka, ponieważ dziecko może je przypadkiem połknąć.