Parkiet to rozwiązanie z tradycją, do którego coraz chętniej powracamy. Niezależnie od tego, czy w naszym domu, bądź biurze, znajduje się nowoczesny parkiet, czy też oryginalne deski sprzed wielu lat, po koniecznej renowacji – o drewnianą podłogę trzeba odpowiednio zadbać, by długo służyła i cieszyła oczy nieskazitelnym wyglądem. O dobrą prezencję parkietu pomoże nam zadbać dobra froterka do podłogi.

Różne typy podłogi – jedno urządzenie
Nie oszukujmy się – nabywanie oddzielnych urządzeń do każdego rodzaju podłogi, jaki można spotkać w naszym domu, czy biurze, to niepotrzebne mnożenie wydatków oraz późniejsze problemy ze znalezieniem miejsca na składowanie maszyn. Froterka do parkietu bez problemu może być połączona z innymi funkcjami, pod warunkiem, że samo urządzenie wielofunkcyjne będzie dobre i niezawodne. Warte polecenia są maszyny Numatic, które pozwolą zadbać o świetną kondycję i doskonałą prezencję wszystkich rodzajów podłóg. Froterka do parkietu, maszyna do polerowania i maszyna myjąca podłogi nawet w trudno dostępnych miejscach w jednym, to rozwiązanie ekonomiczne, wygodne i zapewniające komfort sprzątania.

Zobacz również:  Meble ogrodowe z technorattanu

Tradycyjne metody sprzątania są zawodne
Przeciwnicy nowoczesnych technologii w dziedzinie sprzątania twierdzą, że tradycyjne metody czyszczenia podłóg wystarczą, by utrzymać parkiet w czystości. Nic bardziej mylnego – zwykły mop nie dotrze do najmniejszych zakamarków, a czyszczenie podłogi specjalną szczotką jest pracochłonne i męczące, a na pewno nie da takich rewelacyjnych efektów, jak nowoczesne urządzenia czyszczące. Parkiet posiada specyficzne ułożenie desek, pomiędzy którymi powstają liczne szczeliny i odstępy, idealne dla rozwoju bakterii i gromadzenia się zanieczyszczeń. Froterka do parkietu wyposażona jest w specjalną szczotkę polerującą, która – wprawiona w ruch obrotowy – dociera do wszelkich szczelin, skutecznie usuwając brud. Pady polerujące zapewnią z kolei podłodze błysk i zadbają o brak nieestetycznych smug i zacieków. Ponadto, froterka to urządzenie wysokoobrotowe, co pozwala nie tylko na skuteczną, ale i wydajną pracę – jest to szczególnie istotne przy dużej powierzchni podłogi. Gdybyśmy musieli czyścić parkiet manualnie, z pewnością stracilibyśmy na to dużo więcej czasu i energii. Co istotne, profesjonalna froterka jest bezlitosna dla brudu, ale w pełni bezpieczna dla podłogi. Używając renomowanego sprzętu do sprzątania, możemy być pewni, że nie uszkodzimy wierzchniej warstwy ochronnej i nie porysujemy parkietu.

Zobacz również:  Okna Dobroplast inwestycją w przyszłość domu

Na co zwrócić uwagę, wybierając froterkę?
Rynek urządzeń czyszczących jest bardzo rozbudowany i można znaleźć wiele różnorodnych maszyn do sprzątania. Chcąc nabyć dobrą froterkę do parkietu, która skutecznie zadba o czystość i dobry wygląd naszych podłóg, a przy tym posłuży nam przez długie lata i ułatwi sprzątanie, koniecznie należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze, oceńmy gabaryty i ciężar urządzenia – powinno być lekkie, poręczne i umożliwić polerowanie podłogi nawet na niewielkich powierzchniach, do których trudno dotrzeć. Bardzo ważne jest także sprawdzenie, do jakich powierzchni oraz do jakich konkretnie prac porządkowych przeznaczone jest urządzenie. Dowiedzmy się, co zawiera wersja podstawowa maszyny i jakie elementy można dokupić dodatkowo. Przy wyborze z pewnością nie należy kierować się wyłącznie ceną.

Najlepsze froterki do parkietu oraz inne profesjonalne maszyny czyszczące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here