Osoby budujące dom zawsze muszą mieć oczy dookoła głowy. Nie dość, że muszą pilnować ekipy budowlanej, to jeszcze muszą myśleć o innych i co więcej ważnych rzeczach. Czasami jest tego całkiem sporo, ale raczej nikt nie umarł przez to ze stresu. Para budująca dom musi też zawczasu zdecydować aranżację własnego domu. Musi więc widzieć, gdzie będą znajdować się takie pomieszczenia jak łazienka, kuchnia, sypialnia czy salon. Wszystko musi mieć swoje miejsce. Para musi też znaleźć miejsce na schody, choć te z reguły muszą być dopasowane do ścisłej konstrukcji domu. Nie jest to tania zabawa, bo koszt budowy schodów może być naprawdę wysoki – wszystko zależy od materiału, firmy czy designu schodów. Coraz to nowsze kształty, wyborne kolory i możliwości pod względem montażu podbijają ceny schodów. Jest to jeden z większych wydatków aranżacyjnych w domu. Pamiętajmy jednak, że schody powinny stanowić bezpieczeństwo dla lokatorów. Ich nieprawidłowe zabezpieczenie może być brzemienne w skutkach, czego nikomu z was nie życzę, ale staram się uświadomić.

Zobacz również:  Osłony karnisza gk – nowa moda wnętrzarska czy zbędna dekoracja?

Wybór schodów to wybór na lata.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wybór odpowiednich schodów to tak naprawdę wybór na lata. Nie jest to zakup, z którym musielibyśmy wiązać się na rok. Zwykle wydając przynajmniej 10 tysięcy złotych chcesz by schody utrzymały się przez długie długie lata – kobiety bardzo lubią zmieniać wszelkie rzeczy, zmieniając tym samym dekoracje w domu, ale schodów się raczej tak prosto pozbyć nie mogą. Istnieje wiele rodzajów schodów. Który więc będzie odpowiedni dla twojego domu? Ciężko to jednoznacznie stwierdzić, bo nie wiem czy w domu są dzieci, czy są osoby starsze itp. Dużo zależy od wysokości stopnia, który powinien być optymalny, by zapewnić nam komfortowe wchodzenie i schodzenie.

Zobacz również:  Panele do domu – czym powinny się cechować?

Kupić możemy zarówno schody na stałe, jak i schody modułowe. Które z nich są lepsze? Wszystko zależy od potrzeb, ale ogólnie rzecz biorąc kupując schody stałe mamy je na stałe – demontaż jest bardzo ciężki, więc nie zaleca się go osobom niedoświadczonym. W przypadku schodów modułowych sami skręcamy konstrukcję – podobne do składania klocków LEGO. Jest to o tyle wygodne, że w dogodnej chwili możemy przeprowadzić demontaż schodów, by zakupić inne. Jest to też tańsze rozwiązanie bowiem ceny schodów modułowych zaczynają się już od 1500 zł, podczas gdy schody stałe (drewniane) kosztują od minimum 5000 zł w górę. Różnica całkiem spora, nieprawdaż?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here