Jeśli lubimy spotkania ze znajomymi, biesiady z rodziną a nie mamy możliwości stworzenia przestrzeni do takich spotkań w salonie warto pomyśleć o przeznaczeniu na takie spotkania kuchni. Wiele osób dysponując odpowiedniej wielkości kuchnią woli stworzyć z niej miejsce do spotkań zamiast przeznaczać na ten cel salon, który w takim przypadku może być miejscem wyłącznie dla domowników, przeznaczonym do wypoczynku, rozrywki.

Jak stworzyć kuchnię do spotkań z gośćmi? Idealnym rozwiązaniem będzie postawienie na kuchnię w nowoczesnej stylistyce, w której umieścimy barek. Jest to aktualnie bardzo modne, ciekawe a jednocześnie oryginalne rozwiązanie, które pozwala na urządzenie innowacyjnego wnętrza kuchni, które nie traci swych praktycznych walorów. Barek w kuchni sprawdzi się w kuchniach otwartych na salon, gdyż może w nich stanowić element oddzielający kuchnię od salonu. W zamkniętej kuchni barek może stanowić ciekawy element kuchni zamiast typowej wyspy kuchennej.

Przy barku można umieścić barowe stołki, przy których można spędzać czas z gośćmi. W kuchni w domu barek nie powinien być wysoki. Najlepiej, jeśli barek ma wysokość, która pozwala stanąć przy nim jak też wygodnie usiąść. Chcąc zachować spójność stylistyczną w kuchni dobrze jest, by barek był wykonany z materiału podobnego lub identycznego do zabudowy kuchennej. Brak zachowania spójności stylistycznej barku z innymi meblami sprawi, że barek nie będzie prezentował się estetycznie, chyba że stworzymy oddzieloną strefę w kuchni, gdzie umieścimy barek.
Jeśli mamy w domu wolny pokój możemy go przeznaczyć na gabinet do pracy. Takie pomieszczenie musi być odpowiednio duże. Bardzo mały pokój nie sprzyja wygodnemu wykonywaniu pracy. Dobrze, gdy w pokoju przeznaczonym na gabinet znajduje się okno, co pozwala na korzystanie ze światła dziennego.

Zobacz również:  Prace remontowe w salonie

W gabinecie musimy mieć swobodę ruchu nawet za cenę mebli. Najważniejsze by w gabinecie znalazło się miejsce na biurko oraz fotel biurowy. Krzesło nie powinno utrudniać zmiany jego ustawień, tak by przy czytaniu można się było wygodnie rozłożyć na krześle, a przy pisaniu na komputerze można było ustawić oparcie na sztywno. Krzesło powinno mieć regulację wysokości, gdy dużo piszemy na komputerze powinno mieć oparcia na ręce, dobrze gdy ma wygodne siedzisko oraz regulowany kąt nachylenia. W ten sposób nawet kilka godzin na takim krześle nie będzie prowadziło do zmęczenia, bólu nóg czy kręgosłupa.

Warto nie oszczędzać na krześle czy fotelu do gabinetu. Tworząc gabinet w domu może to być pomieszczenie, z którego korzystamy indywidualnie, ale może to być również pokój, w którym przyjmujemy gości. W takim przypadku nie można zapomnieć o tym, by stylistyka gabinetu była modna. Taki gabinet będzie naszą wizytówką dla kontrahentów, partnerów biznesowych. W takim gabinecie trzeba zapewnić miejsce do siedzenia dla gości, które powinno być wygodne i ładnie prezentować się pod względem dekoracyjności.

Zobacz również:  Luksus w kuchni

W gabinecie należy również zadbać o dobre oświetlenie. Pisanie na komputerze, czytanie dokumentów wymaga dobrego światła, przy którym nie męczy się wzrok. Dobrym pomysłem jest zastosowanie punktowego oświetlenia biurka. Jest to szczególnie ważne, gdy w pokoju nie można korzystać z dostępu do światła dziennego, czyli nie ma w nim okna, co sprawia że ze sztucznego światła trzeba będzie korzystać również w ciągu dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here