Sprawnie przeprowadzony remont salonu to remont realizowany w odpowiedniej kolejności. Dobre zaplanowanie poszczególnych prac pozwala na uniknięcie wielu problemów przy wykonywaniu poszczególnych prac w salonie.
1. Na samym początku należy rozpocząć w salonie od prac ciężkich. Do takich prac można zaliczyć wyburzanie ścian, które bywa konieczne przy łączeniu kuchni z salonem czy tworzeniu nowoczesnego wnętrza. Na tym etapie konieczne jest wykonanie niezbędnych prac konstrukcyjnych, do których zaliczyć można stworzenie nowych ścianek, zamontowanie podwieszanego sufitu.

2. Na drugim etapie prac należy zająć się stworzeniem instalacji elektrycznej. Jest to ważne, zwłaszcza gdy konieczne jest wykonanie zmian w stworzonej już w pomieszczeniu instalacji elektrycznej. Wiele takich prac musi być wykonanych przez elektryków. Samodzielnie można przeprowadzić takie prace jak stworzenie zamontowanie nowej obudowy gniazdek.

Zobacz również:  Mieszkanie w stylu etnicznym

3. Po stworzeniu instalacji elektrycznej oraz zamontowaniu elementów świetlnych można zająć się stworzeniem podłogi. Podłogę należy montować, gdy w pomieszczeniu nie ma jeszcze innych elementów. W przypadku wykonywania remontu warto jest pomieszczenie opróżnić ze wszystkich mebli i urządzeń. W salonie prace przy montażu podłogi mogą zająć różną ilość czasu w zależności od materiałów, które wybraliśmy na podłogi.
4. Po przygotowaniu podłogi można zająć się pracami związanymi z malowaniem ścian, kładzeniem tapet i innych materiałów na ściany. Warto jest sprawdzać kolor farb czy tapet zarówno przy świetlne dziennym, jak też przy zapalonym, sztucznym oświetleniu. Światło może znacznie zmieniać sposób postrzegania kolorów wybranych materiałów wykończeniowych. Przed przystąpieniem do malowania, czy kładzenia kleju na ścianach nie można zapominać o zabezpieczeniu podłogi. Jeśli w pokoju umieszczone są już meble je również należy odpowiednio zabezpieczyć z wykorzystaniem folii.
5. Na samym końcu można zająć się przygotowaniem podłóg oraz ścian. Drzwi powinny być odpowiednio dopasowane do stylu całego wnętrza, mebli, ścian oraz materiałów wykończeniowych na ścianach. Przy wybieraniu drzwi trzeba również dobrać odpowiednie ościeżnice.

Zobacz również:  Projekt kuchni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here