Innym szkłem, które można spotkać w produkowanych akwariach jest szkło typu guardian. Zasadniczo największą zaletą tego szkła jest bardzo dobra przezroczystość oraz niebieskawe zabarwienie – bardziej naturalny wygląd. Bez względu na to na jakie szkło się zdecydujemy, warto byśmy zwrócili uwagę na jego wykonanie – najlepiej jak będzie wykonane ze szkła okiennego lub hartowanego.

Elementy akwarium są łączone ze sobą za pomocą specjalnych silikonów – dostępnych w kolorach czarnym i przezroczystym. Najczęściej stosuje się silikony przezroczyste, których nie widać na łączeniach, a całość sprawia wrażenie jednolitej bryły – warto zwrócić uwagę, czy w miejscach sklejenia nie ma pęcherzyków powietrza, które obniżają trwałość połączeń. Przy akwariach o pojemności około 200 litrów lepiej jest wzmocnić ścianki dodatkowymi paskami szkła. Warto także zaopatrzyć się w akwarium z gwarancją szczelności – spytajmy o to w sklepie.

Zobacz również:  Czy samodzielne wykonanie mozaiki na ścianę to dobry pomysł?

Wybór odpowiedniego akwarium to także jego wielkość. Z pewnością wszystko uzależnione jest od zasobności naszego portfela – większe oznacza po prostu droższe – oraz od wielkości naszego mieszkania. Pamiętajmy, że wielkość akwarium ma także znaczenie przy wyborze odpowiedniego gatunku ryb, gdyż nie każde zachowują się w jednakowy sposób.

Paradoksalnie dość często można usłyszeć opinie, że większe akwaria jest zdecydowanie łatwiej utrzymać w czystości, niż mniejsze – jest także przy nich zdecydowanie mniej pracy. Z pewnością powodem takiego stanu rzeczy jest stabilniejszy ekosystem, który wytwarza się w większych akwariach.

Nie możemy jednak zapominać o odpowiednim wyposażeniu w sprzęt, który wraz z większym rozmiarem akwarium jest coraz droższy. Dodatkowo warto wspomnieć o niesamowitym efekcie, jakie jest w stanie stworzyć dobrze dobrane akwarium – stanowi to istotną dekorację w całym domu.

Zobacz również:  Przepiękny i zdrowy dodatek do naszego domu – Biokominki I

Miejmy nadzieję, że z naszym poradnikiem uda wam się wybrać odpowiednie akwarium i tym samym upiększyć swój dom!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here