Warto zaznaczyć, że w sprzedaży znajdują się także akwaria, których przednia szybka jest ustawiona pod odpowiednim kątem. Z pewnością tworzy to ciekawy efekt, kiedy akwarium zechcemy zawiesić wysoko, gdyż istnieje wtedy możliwość oglądania pływających ryb od dołu akwarium.

Akwarium samo w sobie stanowi idealny dodatek do wystroju naszego wnętrza – odpowiednio oświetlone daje piękne wrażenie podczas wieczornych schadzek. Może być ono z powodzeniem stosowane zarówno w małych, jak i dużych mieszkaniach. Jeżeli nasze mieszkanie nie należy do największych, to najlepiej sprawdzą się akwaria narożne o proste lub półokrągłej przedniej szybie – dość łatwo można je zaaranżować do każdego stylu wnętrza.

Nie sposób nie napisać o akwariach wielokątnych, które są coraz częściej spotykane w sklepach. Wygląd tego rodzaju akwariów jest bardzo efektowny, gdy zaaranżujemy je jako wolnostojące – ich jedynym minusem jest dość wysoka cena. Istnieje także możliwość kupienia akwarium kulistego – z pewnością nie raz mogliśmy takie obejrzeć w filmie. Warto jednak podkreślić, że akwaria te nie są polecane przez znanych akwarystów. Dlaczego? Ponieważ przede wszystkim maja małą pojemność, a ich nienaturalny kulisty kształt jest bardzo niekomfortowy dla ryb, co jest powodem występowania późniejszych chorób. Nie zapominajmy także o specjalnej pokrywie, która musi być odpowiednio dobrana do kształtu akwarium.

Niektórzy mogą zastanawiać się czy jakość szkła ma w tym przypadku znaczenie, gdyż cenowo są sobie nie równe. Zasadniczo najtańsze modele i jednocześnie najbardziej popularne cechuje przede wszystkim wykonanie szkła typu float. Bez wątpienia szkło to jest najtańszym z możliwych rozwiązań, a ponadto charakteryzuje się zmniejszoną przezroczystością i przepuszczalnością światła.

Warto jednak podkreślić, że w przypadku małych i średnich akwariach nie jest to aż tak mocno zauważalne. Jak rozpoznać szkło typu float? W gruncie rzeczy jest to bardzo proste, gdyż szkło to ma lekko zielonkawe zabarwienie. Jeżeli chcemy nabyć akwarium o większej przezroczystości i przepuszczalności światła to dobrym wyborem będzie szkło OptiWhite – jest ono najczęściej polecane w przypadku dużych zbiorników o dużych ścianach. Nie sposób jednak nie zauważyć ceny, która w przypadku szkła OptiWhite jest bardzo wysoka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj