Każdy właściciel posesji mający własny ogród dąży do tego, aby każdy się nim zachwycał. W tym celu dba się o wybór pięknych roślin, najlepiej takich, które nie mają wielkich dużych wymagań odnośnie uprawy. Jednak trudno osiągnąć pełne zadowolenie bez wkładu pieniężnego i poświęcenia odpowiedniej ilości czasu. Na szczęście są rośliny, których uprawa jest mniej wymagająca, a mimo tego faktu potrafią zachwycić pięknem kwitnących kwiatów.

Jakich kwiatów nie powinno zabraknąć w ogrodzie?

Bardzo ważnym, o ile nie najważniejszym, elementem jest wybór kwiatów do własnego ogrodu. Ich gatunkowa różnorodność sprawia, że wygląd otoczenia domu jest idealny i podziwiany przez sąsiadów. Dokonując dobrego wyboru można cieszyć oczy aż od wiosny, aż do późnej jesieni, przy czym nie jest potrzebne nadmierne poświęcenie pielęgnacji kwiatów. Z pewnością odradzane są wszelkie egzotyczne rośliny, których uprawa jest zbyt czasochłonna. Wśród łatwych w uprawie kwiatów nie powinno zabraknąć aksamitków, które z łatwością przystosowują się do panujących na danym terenie warunków. Te żółte i pomarańczowe kwiaty lubią duże nasłonecznienie, tak naprawdę wystarczająca jest nawet wąska rabatka, ewentualnie zawieszone na ścianie pojemniki.

W nieco bardziej zacienionych lokalizacjach sprawdzi się nasturcja, uwielbiająca swobodę, ponieważ dość szybko się rozrasta. Ma żółte, pomarańczowe lub czerwone kwiaty, stanowi ozdobę od czerwca do września. W podobnych kolorach występuje nagietek, ale cieszy oczy od lipca do października, ma równie małe wymagania. Najlepiej czuje się w nasłonecznionych i wilgotnych miejscach, bardzo szybko i samoistnie się rozsiewa. To doskonały wybór dla bardzo zajętych ogrodników.

Popularność róż angielskich

W ostatnim czasie można zauważyć dość duży wzrost popularności róż angielskich, które wyhodował David Austin. Odmiana ta powstała w wyniku skrzyżowania starych odmian róż ze współczesnymi, a efektem są kwiaty o zniewalającym zapachu i idealnym kształcie. Dzięki podjętym działaniom można kupić róże angielskie, sprzedaż wysyłkowa jest realizowana również na terenie Polski, dlatego każdy może się cieszyć tym wyjątkowym gatunkiem. Mają one umiarkowaną odporność na choroby grzybiczne, zazwyczaj występują w formie krzaczastej lub pnącej. Zdecydowanie największym atutem jest wspomniany wcześniej zapach, który roznosi się na wszystkie strony ogrodów przydomowych. Warto je posadzić u siebie, ponieważ z współczesnych gatunków zaczerpnęły wszystko co najlepsze, czyli obfitość kwitnienia oraz dobrą powtarzalność. Co ciekawe dobrze znoszą towarzystwo innych bylin oraz traw, mogą stanowić główny element w rabatach lub pasujące do reszty tło.

Róże angielskie w sprzedaży wysyłkowej prezentują się zawsze dobrze. Można je posadzić zarówno w grupie po trzy sadzonki, a nawet więcej, pozostawia się to indywidualnej ocenie. Wbrew pozorom uprawa ogrodu przydomowego nie musi zabierać dużo czasu, dla mających wiele innych obowiązków ogrodników przychodzi pomoc w postaci mało wymagających kwiatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj