Aby wygospodarować miejsce do przechowywania w małym ogrodzie, należy wykazać się nie lada kreatywnością. Jeżeli nie chcesz przechowywać szpadli, grabi, narzędzi w garażu lub w piwnicy, warto, abyś zainwestował w pomysłowe schowki. Oto jak wykorzystać niewielką przestrzeń i jakie praktyczne skrytki sprawdzą się na małej działce.

Pojemna skrzynia ogrodowa

Skrzynia ta nie zajmie wiele miejsca, a mimo tego szybko doceni ją każdy zapalony ogrodnik i majsterkowicz. Taka wykonana z solidnego tworzywa sztucznego – np. z polipropylenu – będzie nie tylko wytrzymała, ale i wodoszczelna. Dlatego można w niej trzymać zarówno łopatki, pikowniki, grabki, jak i elektronarzędzia, młotki, śrubki.

Ponadto ci, którzy chcą maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, mogą wybrać skrzynię ogrodową, która jest jednocześnie ławką. Taki mebel jest również wykonany z tworzywa sztucznego – jednak można znaleźć takie modele, które do złudzenia przypominają drewniane wyposażenie. Pojemny schowek znajduje się pod siedziskiem – jest to dobre miejsce na ogrodowe dekoracje, oświetlenie, tekstylia.

Mały domek narzędziowy

Wbrew pozorom nie każdy domek narzędziowy jest duży i zajmuje wiele miejsca. Można wybrać naprawdę małe schowki, które będą znakomitą skrytką na większe narzędzia ogrodowe – szpadle, grabie, ziemię, nawozy. Warto w tym przypadku wybrać domek, który będzie można postawić w dowolnym miejscu na działce – powinien być on stylowo wykończony.

Praktyczna szafa ogrodowa

Szafy ogrodowe z półkami, przegrodami są alternatywą dla większy domków i mniejszych skrzyni. Takie meble są wykonywane z wytrzymałych tworzyw, dlatego sprawdzają się nawet pod gołym niebem. Nie grozi im korozja i są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Szafa ogrodowa to miejsce, w którym przechowasz zarówno większe szpadle, grabie, jak i małe przedmioty – śrubki, nasiona, preparaty do pielęgnacji roślin. To ty decydujesz, w jaki sposób zagospodarujesz jej wnętrze, gdyż półki możesz zamontować na pożądanej wysokości. Do wyboru masz wysokie szafy ogrodowe i mniejsze, niskie szafki.

Drewutnia ogrodowa

Jeżeli w twoim domu znajduje się kominek, pomyśl o zakupie zajmującej niewiele miejsca drewutni. Zimą przechowasz w niej opał, ale latem i wiosną możesz trzymać w niej konewki, zabawki dziecięce, narzędzia. Dlatego wbrew pozorom będziesz korzystał z niej przez cały rok. W ofercie sklepu Focus Garden znajdziesz domek narzędziowy z wydzieloną drewutnią, dzięki czemu będzie on stanowić praktyczną inwestycję.

Szafa ogrodowa, niewielki domek, skrzynia i drewutnia to wyposażenie, na które znajdzie się miejsce w nawet najmniejszym ogrodzie; nie będzie ono ani zawadzać, ani szpecić – na tarasie, z przodu czy z tyłu domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj