W dzisiejszych czasach biurka lekarskie są niezbędnym elementem, który znajduje się tak naprawdę w każdej placówce medycznej. Urządzenie gabinetu lekarskiego jest bardzo ważnym aspektem, dlatego też trzeba pamiętań o starannym doborze profesjonalnych i nowoczesnych urządzeń, wśród których znajduje się oczywiście biurko lekarskie czy szafy lekarskie, które powinny spełniać wszelkie potrzeby użytkownika. Dlatego też w tym artykule pokażemy Ci jak wybrać odpowiednie biurko lekarskie.

Odpowiednia aranżacja przestrzeni

Ważnym elementem przy wyborze mebli medycznych jest spełnienie wszelkich wymogów ustawy co do wyrobów medycznych, gdzie zostały wypisane najważniejsze informacje o czyszczeniu i dezynfekowaniu wszelakich powierzchni mieszczących się w gabinecie lekarskim. Istotną rzeczą więc jest to z jakiego surowca zostały wykonane owe urządzenia. Ponadto takie meble powinny wyglądać estetycznie, wpasowując się w styl całego pomieszczenia tak, aby całość prezentowała się bez zarzutu, co sprzyja przede wszystkim poczuciu komfortu przebywających tam pacjentów.

 Jak dokonać właściwego wyboru przy zakupie?

Wybór odpowiedniego mebla do gabinetu nie jest wcale tak prostym zadaniem, jakim mogłoby się wydawać. Na rynku możemy spotkać się z bogatą ofertą sprzętu do gabinetu. Jednymi z najczęściej spotykanych biurek są biurka metalowe o profilu stalowym ze stopką, które niwelują ewentualne nierówności podłoża. Często również takie blaty są obłożone powłoką wykonaną z melaminy. Takie połączenie zwiększa ochronę przed uszkodzeniami, gdyż cechuje się wielką trwałością i praktycznością, co przekłada się na możliwość długoletniego użytkowania w gabinecie. Ważne również przy wyborze owego mebla jest występowanie poręcznych szuflad, które zapewnią przechowywanie i łatwy dostęp do przechowywanej w nich dokumentacji.

Czym cechuje się dobre biurko lekarskie?

Idealnie dobrane biurko lekarskie stanowi połączenie klasycznego, estetycznego wzornictwa, funkcjonalności, a także bezpieczeństwa. Dobrze dobrane meble sprzyjają wygodzie lekarza oraz w pewnym sensie, także decydują o jego jakości pracy. Jeśli zaś chodzi o pacjenta, odpowiednia przestrzeń powinna budować bezpieczeństwo i wysoki komfort. Wielkość powierzchni blatu powinna być dobrana w taki sposób, aby zarówno pomieściły się tam sprzęt komputerowy, jak i również ważne dokumenty potrzebne do pracy, bowiem żadne z urządzeń bądź akcesoriów nie powinny zakłócać przebiegu pracy. Bardzo istotna jest także odpowiednia odległość pomiędzy rozmówcami, która jest kluczem do osobistego komfortu. Ważny jest tutaj też dobór odpowiednich krzeseł – powinny one znajdować się na takiej samej wysokości, gdyż wręcz niedopuszczalne jest, aby jednego z rozmówców coś zasłaniało np. monitor komputerowy. Do tego wszystkiego biurko powinno cechować się optymalną wysokością, biorącą pod uwagę osoby o niskim wzroście.

Podsumowanie

Doskonale rozplanowana przestrzeń całego gabinetu w tym oczywiście biurka jest bardzo ważnym aspektem. Idealna przestrzeń i zagospodarowanie biurka:

  • posiada odpowiednią odległość między lekarzem a pacjentem, w ten sposób umożliwiając swobody kontakt wzrokowy,
  • umożliwia przeprowadzenie nieskrępowanej rozmowy,
  • ułatwia pełną słyszalność przez obie osoby,
  •  w przypadku np. niepełnosprawności pacjenta umożliwia i ułatwia ewentualne przeprowadzenie badania wstępnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj