Poszukujesz szafki RTV do swojego salonu? Jeśli tak, to powinieneś przygotować się do mniej lub bardziej intensywnego buszowania po sklepach meblarskich. Choć ilość oferowanych szafek RTV jest bardzo duża, to jednak odnalezienie tej właściwej może zająć nieco czasu. Istotne parametry, o których warto pamiętać, to między innymi rozmiar danego mebla, sposób jego wykonania oraz wykorzystane materiały. Najczęściej wybór pada na meble drewniane, podłużne o symetrycznej konstrukcji. Poniżej postaramy się przedstawić najważniejsze porady zakupowe, które pomogą Ci w szybkim i pomyślnym ukończeniu zakupów.

Funkcje szafek RTV – przegląd spraw ważnych i ważniejszych

Szafka RTV pełni kilka kluczowych funkcji, wśród których najważniejszą jest tworzenie solidnej podstawy pod telewizor. Szafka powinna stabilizować ułożenie sprzętu RTV, a jednocześnie pomagać w wyeksponowaniu prezentowanego obrazu. Pod tym względem, szafki RTV stanowią ważny element domowego kina i mogą wpływać na przyjemność płynącą z udanego seansu. Kluczowe jest samo ustawienie szafki oraz jej dopasowanie do rozmiaru telewizora oraz ilości wolnej przestrzeni. Ponadto szafka powinna umożliwiać ustawienie sprzętu nagłaśniającego – głośników, subwoofera oraz pozostałych elementów.

Ważna jest także obecność szafek, szuflad lub półek w danym meblu. Warto zwrócić uwagę na ich rozmiary (szczególnie głębokość) oraz określić własne potrzeby w zakresie przechowywania sprzętu dodatkowego i akcesoriów RTV. Pilot do telewizora to tylko jedno z wielu urządzeń dodatkowych. Na szafce może znaleźć się także: dekoder, klawiatura, sprzęt odtwarzający, być może także tablet, komputer oraz organizery.

W poszukiwaniu szafek wysoce estetycznych

Szafka RTV może także wnieść nieco świeżości do całego pomieszczenia. Wiele osób aranżujących swoje cztery kąty traktuje szafki RTV z pewną dozą dystansu, eksperymentując i testując rozmaite ich wersje. Popularne w ostatnim czasie są szafki stylizowane na retro – na przykład odtwarzające wzornictwo znane z oby PRL-u. Szafki takie wyposażone są w delikatne, smukłe nóżki, które czynią je prawdziwym hitem aranżacyjnym. Oczywiście, styl retro ma wiele osłon, a różne jego wariacje możesz odnaleźć w ofercie sklepu internetowego Meblezagrosze.

Na popularności zyskują także szafki RTV wykonane z materiałów innych niż drewno – na przykład metalowe lub przeszklone. Jest to wybór osób, którym zależy na uzyskaniu efektu aranżacyjnego typowego dla wnętrz loftowych lub industrialnych. Szafki takie wyglądają nieco bardziej „surowo” i warsztatowo, choć pod kątem użytkowym wypadają równie dobrze co ich drewniane odpowiedniki.

Wysokość szafki RTV oraz jej mon taż

Kluczowym aspektem użytkowym każdej szafki RTV jest jej montaż, a dokładnie – wysokość, na której powinna się znaleźć. Jest ona o tyle ważna, że będzie miała bezpośredni wpływ na przyjemność płynącą z seansu przed telewizorem. Optymalnym rozwiązaniem jest ustawienie telewizora na wysokości wzroku osób siedzących naprzeciw niego. Standardowo, powinno być to około 60 cm powyżej poziomu podłogi (w pozycji siedzącej).

Szafka RTV powinna być na tyle wysoka, by ekran telewizora znajdował się na takim właśnie poziomie. Warto pod tym względem rozważyć zakup szafek RTV podwieszanych, które możesz zamontować na wybranej przez siebie wysokości, bezpośrednio do powierzchni ściany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj