Krzesła to jedne z najważniejszych mebli w każdym domu. Znajdują się niemal we wszystkich pomieszczeniach: sypialni, jadalni, kuchni, gabinecie… Dlatego też ich dopasowanie do przestrzeni jest bardzo istotne. Dziś doradzamy, jak wybierać krzesła ozdobne do salonu.

Ozdobne krzesła dla Ciebie

Idealne eleganckie krzesła najlepiej dobrać do osobistych oczekiwań. Inne modele postawisz przy toaletce w sypialni, a inne wybierzesz do jadalni. Każdy z mebli musi być wygodny, w zależności od potrzeb wyposażony w podłokietniki, regulowane lub nie. Tylko wtedy masz gwarancję, że Twoje nowe krzesło będzie dokładnie takie, jakie powinno być.

Oprócz tego, że wybrane przez Ciebie krzesła powinny pasować do Twoich potrzeb, powinny też współgrać z innymi elementami wystroju. Omówimy to w kolejnym akapicie.

Ozdobne krzesło dopasowane do wystroju

Każde wnętrze ma jakiś motyw przewodni: styl, w którym zostało urządzone. W trendach królują ostatnio:

 • styl skandynawski – surowy i minimalistyczny,
 • styl glamour – elegancki, ze szczyptą przepychu,
 • styl industrialny – nawiązujący do zabudowań poprzemysłowych,
 • styl boho – bliski naturze.

Do każdego z tych motywów pasują inne modele ozdobnych krzeseł. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wariantów!

 • Krzesła ozdobne do wnętrza w stylu skandynawskim będą proste, wykonane z drewna lub tworzywa, o klasycznym kształcie lub z nowoczesnym twistem.
 • Do pomieszczeń w stylu glamour najlepsze będą eleganckie krzesła tapicerowane. Do salonu lub jadalni – w obu pomieszczeniach sprawdzą się idealnie. Obite welurem w wyrazistym kolorze zwrócą na siebie uwagę i będą pełnić funkcję dekoracyjną.
 • Styl industrialny najlepiej zgra się z ozdobnym krzesłem z elementami stalowymi i drewnianymi. Najlepsze będzie połączenie tych motywów w nowoczesnej formie.
 • W stylu boho dominują surowe tkaniny i materiały, więc dobrym krokiem będzie ozdobne krzesło z drewnianymi nogami lub obite tkaniną. Do wnętrz w duchu boho pasowały będą także krzesła wykonane z bamusa.

Krzesła ozdobne do salonu

Najbardziej reprezentacyjne pomieszczenia w Twoim domu będą wymagały wyjątkowych krzeseł. Eleganckie krzesła do salonu powinny dobrze komponować się z innymi meblami.

 • Masz zestaw wypoczynkowy w kolorze np. szalenie modnej butelkowej zieleni? Dobrym pomysłem będzie ozdobne krzesło w pokrewnym odcieniu.
 • W centrum pomieszczenie znajduje się duży, drewniany stół? Eleganckie krzesła do salonu powinny mieć elementy drewniane, by zgrać się ze stołem.
 • W Twoim wnętrzu pełno surowych, metalowych elementów? Sięgnij po krzesła ozdobne industrialne lub w podobnym stylu.

Kluczem do spójnego wystroju jest łączenie pokrewnych materiałów i stylów, co wbrew pozorom nie wymaga dużych umiejętności aranżacyjnych.

Ozdobne krzesła do sypialni

Sypialnia to pomieszczenie, które nie jest tak często odwiedzane przez gości, ale to nie znaczy, że eleganckie krzesła tam nie pasują. Trudno bowiem wyobrazić sobie korzystanie z toaletki bez krzesła! Najlepiej wybierz model, który będzie współgrał z ramą łóżka czy kolorem drewna, z którego wykonana jest szafa. Modne, tapicerowane wezgłowia będą świetnie zgrywać się z miękkim, tapicerowanym, ozdobnym krzesłem do sypialni, a drewniane meble to po prostu klasyka gatunku, która zawsze się obroni.

Mamy nadzieję, że nasze porady dotyczące wyboru odpowiedniego krzesła pomogą Ci trafić na model, który spełni Twoje oczekiwania praktyczne i estetyczne. Już teraz zacznij się rozglądać za nowymi krzesłami do salonu lub innego pomieszczenia!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj