Każdy rodzic chce, by jego pociecha miała fajny pokoik – wygodny, funkcjonalny, a do tego modny i przyjemny. Taki, w którym dziecko będzie chętnie spędzało czas. Aby stworzyć takie wnętrze, należy się skupić nie tylko na praktycznych meblach, ale również detalach, w tym także na kolorach ścian. A te można ciekawie udekorować fototapetami lub naklejkami. Co lepiej wybrać?

Ściany w pokoju dziecka – jak je ozdobić?

Ściany w dziecięcym pokoju aż się proszą o udekorowanie. Ale warto podejść do tego z głową – dziecięce gusta się zmieniają, czasem też trzeba co jakiś czas odświeżać ściany, które zmieniają się pod wpływem dziecięcej ekspresji. Dlatego potrzeba czegoś, co będzie na tyle ładne, że zniechęci małego artystę do samodzielnego ozdabiania ścian, ale będzie też na tyle praktyczne, że w miarę z rozwojem dziecka będzie można szybko zmienić charakter pokoju. Co się najlepiej sprawdzi? Coś, co można łatwo nakleić i zdjąć ze ścian, a więc albo naklejki albo fototapety dla dzieci.

Co lepsze – naklejki czy fototapety dla dzieci?

Naklejki na ściany są świetnym rozwiązaniem do mniejszych pokoików. Nie są bowiem tak przytłaczające – można wybrać coś delikatnego i nakleić tylko na fragment ściany. Z drugiej strony – dość łatwo przy nich o chaos i poczucie, że dekoracje są przypadkowe, dlatego należy dobierać je z rozwagą. Idealnie sprawdzą się także do.. maskowania niedoskonałości! Jeśli chodzi o fototapety, to doskonale sprawdzą się w większych pomieszczeniach jako duży, konkretny dekor. Fototapety dla dzieci są przeróżne – od lekkich, delikatnych i nieco romantycznych, przez szalone i przesycone kolorami aż do bajkowych, idealnych dla najmłodszych. Pozwalają na ciekawe zagospodarowanie całej ściany i wydzielenie konkretnej strefy, np. zabawy czy odpoczynku. Najczęściej fototapety nakleja się na ścianę nad łóżkiem, tworząc wspaniały kącik do relaksu czy czytania, a duży wybór wzorów daje wiele możliwości.

1 KOMENTARZ

  1. W pokoju moich dzieci są na ścianach naklejki, i ciesze się, bo po roku syn miłość do dinozaurów zamienił na minecrafta, a córeczka z unicorna na psi patrol .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj