Praca przy komputerze potrafi zajmować długie godziny każdego dnia. Właśnie ze względu na czas, jaki spędzamy przy komputerze, powinniśmy wybrać odpowiednie krzesło do biurka. Poznaj czynniki, które sprawią, że siedzenie przy biurku nie będzie się wiązało z bólem pleców i dyskomfortem bez względu na ilość godzin przepracowanych przed komputerem.

Dobre krzesło do pracy przy komputerze – czyli jakie?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie brzmi: wygodne! Jednak kryterium wygody może się różnić w zależności od przeznaczenia krzesła. Inaczej będziemy odczuwać wygodę, siedząc dwie godziny przy stole jadalnianym, a inaczej pracując dziesięć godzin przy komputerze. Skutki, które można odczuwać przy źle dobranym fotelu, to między innymi:

  • dyskomfort w dolnej części pleców,
  • zwyrodnienia kręgosłupa,
  • skrzywienie kręgosłupa,
  • wypadnięcie krążka międzykręgowego,
  • zmniejszona wydajność i efektywność pracy,
  • rozdrażnienie, frustracja, zdenerwowanie.

Jeśli zauważyłeś u siebie którykolwiek z wyżej wymienionych objawów, to może być znak, że Twoje krzesło jest nieodpowiednie do pracy przy biurku. Im szybciej wybierzesz odpowiednie krzesło, tym szybciej minie wszelki dyskomfort, a Twój kręgosłup podziękuje.

Jakie funkcje powinno posiadać krzesło do pracy przy komputerze?

Wybierając krzesło do biurka zwróć uwagę na takie czynniki, jak możliwość regulacji siedziska, wyprofilowane oparcie, odpowiednia głębokość siedziska oraz elementy dodatkowe dopasowane do Twoich potrzeb (np. regulowane podłokietniki). Jeśli w Twoim przypadku praca przy komputerze odbywa się przy biurku narożnym lub chcesz mieć możliwość łatwego obracania się na fotelu, to najlepszym rozwiązaniem będzie fotel obrotowy do biurka, który zapewni łatwy dostęp do wszelkich urządzeń i szafek w pobliżu.

Możliwość regulacji siedziska krzesła do biurka pozwala idealnie dostosować odległość między Tobą a biurkiem. Dzięki temu nie będziesz musiał pochylać pleców w nieodpowiedniej pozycji, jak w przypadku zbyt wysoko ustawionego siedziska oraz ustawisz idealny kąt podporu dla rąk, czego nie da się osiągnąć, gdy siedzisko jest na zbyt niskim poziomie.

Fotel obrotowy do biurka z wyprofilowanym siedziskiem zapewni odpowiednie podparcie dla Twojego kręgosłupa. Dzięki temu nawet długa praca przy komputerze będzie przyjemna i bez żadnego dyskomfortu. Ten sam argument dotyczy głębokości siedziska. Zbyt krótkie nie zapewnia odpowiedniego podparcia ud, a zbyt długie nie pozwoli na zgięcie kolan. Obie sytuacje szybko spowodują dyskomfort i zmniejszą efektywność pracy.

Czy warto kupić ergonomiczne krzesło do pracy przy komputerze?

Odpowiedź jest prosta: tak, jeśli zależy Ci na komfortowej i wydajnej pracy. Ergonomiczny fotel obrotowy do biurka pozwoli Ci uniknąć dyskomfortu oraz znacznie większych problemów z kręgosłupem. Sprawdź naszą ofertę ergonomicznych foteli na stronie https://meblemoskala.pl/fotele-obrotowe/ i wybierz idealny fotel do swojego wzrostu, warunków pomieszczenia oraz potrzeb indywidualnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj