Pięknie zaaranżowany ogród jest doskonałym miejscem do odpoczynku oraz spotkań z bliskimi. Podczas urokliwych wieczorów i ciemnych nocy klimatu dodają lampy. Nie tylko pełnią one funkcję praktyczną, ale także ozdabiają przestrzeń. Sprawdź najpopularniejsze modele oświetlenia, które sprawdzają się w polskich ogrodach.

słupki oświetleniowe zewnętrzne led na ulicy

Reflektor ogrodowy LED – praktyczne źródło światła

Reflektor ogrodowy LED to rodzaj oświetlenia do ogrodu, który zazwyczaj zakończony jest szpikulcem. Wbija się go do ziemi, co sprawia, że tylko niewielka część lampy znajduje się na jej powierzchni. Tego typu źródła światła oświetlają wybrany fragment ogrodu i często są umieszczane przy alejkach. Świetnie sprawdzają się na dużych przestrzeniach, z którymi nie poradziłyby sobie mniejsze lampy. Choć pełnią głównie funkcję praktyczną, to potrafią także dać klimatyczną poświatę. Zazwyczaj ich głowica ma walcowaty kształt i czarny lub szary kolor. To sprawia, że można ją łatwo zamaskować w ogrodzie, dzięki czemu nie jest widoczna w trakcie dnia.

słupki oświetleniowe zewnętrzne uliczne

Słupek ogrodowy LED –  oświetlenie, które zwraca na siebie uwagę

Słupek ogrodowy LED to taki rodzaj oświetlenia, który jest przytwierdzony do podłoża, np. ziemi lub kostki brukowej. Wystaje z niej na kilkanaście lub kilkadziesiąt centymetrów, dzięki czemu może pełnić funkcję ozdobną nawet wtedy, kiedy lampa nie jest włączona. Ze względu na swoje walory praktyczne i dekoracyjne wyróżniamy kilka rodzajów słupków ogrodowych LED. Są to m.in.:

  • modele w kształcie prostokąta – posiadają lampę wbudowaną w przednią część słupka, dlatego jej światło pada równolegle do podłoża;
  • modele w kształcie prostokąta z zagiętą górną częścią – dzięki swojej budowie lampa świeci w dół, dlatego świetnie nadaje się do oświetlania punktowego;
  • modele w kształcie walca – zazwyczaj w ich górnej części jest wbudowana lampa, która świeci na wszystkie strony;
  • modele w kształcie krawędzi prostopadłościanu – zazwyczaj oświetlenie umieszczane jest na wszystkich krawędziach bryły, co świetnie wygląda podczas ciemnej nocy;
  • modele niestandardowe – często tworzone są one na zamówienie do hoteli, dworków czy muzeów i przybierają różnorodne kształty, np. półokręgu czy połączenia okręgów z prostokątami.

słupki led ogrodowe w miejscu użyteczności publicznej

Lampy wiszące ogrodowe – magiczne oświetlenie wokół Twojego domu

Lampy wiszące ogrodowe to oświetlenie, którego funkcjonalność jest drugorzędną sprawą. Mają przede wszystkim ozdabiać przestrzeń i tworzyć w niej klimatyczną poświatę. W zależności od upodobań można postawić na dużą ilość małych, wiszących lampek lub kilka modeli pokaźnej wielkości. Umieszcza się je nad głowami osób przesiadujących w ogrodzie, dzięki czemu padające z ich światło nie razi w oczy, co może mieć czasami miejsce w przypadku chociażby reflektorów.

Reflektor oświetleniowy ogrodowy led

To, jakie lampy najlepiej wybrać do swojego ogrodu, zależy przede wszystkim od preferencji. Jeśli cenisz sobie funkcjonalność, najprawdopodobniej w Twojej przestrzeni przydomowej najlepiej sprawdzą się reflektory. Wolisz dekoracyjność? Postaw na lampy wiszące. Słupki ogrodowe LED będą natomiast dobrym połączeniem tych dwóch cech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj