Płyta wykorzystywana jest powszechnie w budownictwie i wykańczaniu wnętrz. Jej zaletą jest szybki, mało skomplikowany montaż i stosunkowo niskie koszty w porównaniu z naprawą starszych, często spękanych ceglanych lub betonowych powierzchni. Zobacz inne zalety płyt g-k.

Szybki montaż i przystępna cena największymi atutami konstrukcji gipsowo-kartonowych

Płyty gipsowo-kartonowe są dziś bardzo popularne w budownictwie mieszkaniowym. Występują zasadniczo w dwóch odmianach. Szare płyty stosowane są do pomieszczeń, które nie są zarażone na wilgoć. Z kolei w miejscach, gdzie istnieje takie zagrożenie lub kontakt z wodą stosuje się zielone płyty (impregnowane). Najważniejszym elementem wykończenia wnętrz z pomocą płyt g-k jest ich poprawny montaż.

Tam, gdzie nierówności ściany są niewielkie, można przykleić płytę bezpośrednio do powierzchni ściany za pomocą specjalnego kleju (tzw. suchy tynk). W przypadku nierówności lub ubytków w murze konieczne jest wykonanie stelażu. Więcej porad szukaj na stronie Siniat.pl.

Wykańczanie ścian płytami g-k jest szybkie i mniej kosztowne

Płyty gipsowo-kartonowe można przytwierdzić do dowolnej powierzchni. Wykonuje się z nich także ścianki działowe. Zaletą płyt jest ich idealnie płaska powierzchnia. Zwykle ściany z cegły lub betonu wymagają wygładzenia przed malowaniem, a trzeba zaznaczyć, że czyszczenie i wyrównywanie starych ścian jest pracochłonne i kosztowne.

Tymczasem wyrównanie powierzchni przy pomocy płyt g-k  jest znacznie szybsze i wymaga mniejszego nakładu pracy. Po zamontowaniu płyt wystarczy ją przeszlifować, położyć cienką warstwę gładzi szpachlowej i dalej można malować, tapetować lub kleić na nich płytki ścienne. Prosta metoda idzie w parze z niskim kosztem wykonania ściany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj