kurek czerpalny przydomowy

Zawory są szczególnie ważnymi elementami w wielu instalacjach wodociągowych, systemach centralnego ogrzewania czy gazowniczych. Występują również w wielu urządzeniach codziennego użytku. Istnieje kilka rodzajów zaworów, które posiadają szerokie zastosowanie, jednymi z nich są zawory czerpalne. Czym są i gdzie znajdują swoje zastosowanie? Przeczytasz w naszym artykule. 

Zawory czerpalne – czym są?

Zawór czerpalny to niezwykle popularny rodzaj zaworów. Nazywany jest często zamiennie kurkiem czerpalnym, ze względu na swój wygląd. Najczęściej są montowane na ścianach różnorodnych pomieszczeń wewnątrz lub zewnątrz budynku. Pozwalają na pobór wody niezbędnej do podlewania ogrodu czy działania urządzeń. Zadaniem zaworów czerpalnych jest skuteczne doprowadzanie wody. Są wydajne i niezwykle trwałe. Dodatkowo cechuje je łatwość obsługi oraz lekkość. Najczęściej stworzone są ze stali nierdzewnej lub mosiądzu, a także plastiku, dzięki temu zawory te są solidne, trwałe, wytrzymałe i praktycznie bezawaryjne. W sprzedaży można spotkać również zawory niklowane, które wykazują dużą odporność na korozję. Występuje wiele rodzajów zaworów czerpalnych, dzięki temu każdy może wybrać produkt dopasowany do swoich potrzeb. To różnorodne średnice, odpowiednie do wielu instalacji. Ze względu na podłączenie ich bezpośrednio do instalacji, nie ma konieczności podłączania węża. Najbardziej wytrzymałe są zawory wykonane z mosiądzu i stali nierdzewnej. Niklowane są odporne na rdzę i korozję, natomiast zawory plastikowe najczęściej stosowane są w miejscach poboru wody o niskim ciśnieniu.

zawór czerpalny nierdzewny w piekarni chleba

Gdzie stosuje się zawory czerpalne?

Zawór czerpalny ze względu na swoją budowę i cechy użytkowe stosowany jest w wielu miejscach. Najczęściej możemy spotkać go zamontowanego na elewacjach budynków. Służy do czerpania wody, bezpośrednio z instalacji np. do podlewania kwiatów, warzyw, trawy i drzew. Montowane są one także w pomieszczeniach gospodarczych, gdzie również mogą służyć do podlewania ogrodu i działki, a także obsługi zwierząt domowych i hodowlanych. Możliwe jest również montowanie do nich wężów ogrodowych, dzięki temu świetnie sprawdzają się w wielu miejscach. Zawory czerpalne można również znaleźć w budynkach użyteczności publicznej, gdzie służą do utrzymania czystości i porządku. Są montowane w miejscach dostępu personelu, odpowiadającego za sprzątanie. Kurek czerpalny można spotkać także przy wielu urządzeniach gospodarskich, a także do przepływu w substancji w różnych branżach.

zawór czerpalny mosiężny ogrodowy

Co jeszcze warto wiedzieć o zaworach czerpalnych?

Zawór czerpalny to niezwykle popularny kurek do poboru wody. Przeznaczony jest do otwieranie i zamykania przepływu wody z sieci wodociągowej. Jego zastosowanie pozwala na dużo szybsze wykonywanie wielu prac. Warto pamiętać o jego konserwacji i czyszczeniu. Pomocna może okazać się chemia techniczna. Co istotne, zawory te nadają się również do przepływu olejów, napojów, środków chemicznych, środków spożywczych i wielu innych. W ofercie chemii technicznej znajdziemy różnego rodzaju spraye techniczne, kleje i uszczelniacze, taśmy, nici i wiele innych przydatnych produktów i preparatów.

Przeglądając ofertę firmy Pneumat warto również zwrócić uwagę na wysokiej jakości inne produkty jak siłowniki gazowe, napędy pneumatyczne czy kompresory. Siłownik gazowy to teleskop, który wykorzystamy w środowisku domowym m.in. jako siłownik do okna dachowego, uchylnego czy klapy oddymiającej.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj