Urządzając dom lub mieszkanie, główna uwaga skupiana jest na wyposażeniu, meblach czy dodatkach. Nierzadko pomijanym, a niezwykle praktycznym i w pełni designerskim elementem, są z pewnością lustra. Te potrafią odmienić każde wnętrze, znacząco zmieniając optykę pomieszczenia i wydobywając z niego ukryte piękno. Jak wybrać lustro, które pozwoli osiągnąć nietuzinkowy efekt? Gdzie warto je zawiesić? O czym jeszcze trzeba pamiętać, żeby oddać oryginalny charakter wnętrza?

Lustra, czyli praktyka i oryginalność

Jedno jest pewne, lustro jest nieodzownym elementem każdego przedpokoju. To właśnie ono wita przybyłych gości i żegna mieszkańców. To w nim można poprawić fryzurę, zweryfikować makijaż czy sprawdzić, jak wygląda aktualna kreacja. Umieszczenie w tym pomieszczeniu lustra jest zatem niemal obowiązkową czynnością przy urządzaniu wnętrza. Dobrze jest zastosować je w nieco bardziej designerskiej i oryginalnej formie. Zdecydowanie można postawić na duże, przestronne lustro, które po pierwsze pokaże całą sylwetkę, a po drugie – będzie świetnie wyglądać na jednej z głównych ścian tego pomieszczenia. Poza tym warto pomyśleć o dodatkowych wyróżnikach, które mogą stanowić kreatywne rozwiązania. Wokół lustra można swobodnie umieścić ciekawe mini plakaty będące zapowiedzią dalszego wystroju czy napisy na samym lustrze powodujące uśmiech na twarzy przeglądającej się w nim osobie.

Oryginalne lustro w łazience

Przedpokój nie jest jedynym miejscem, gdzie lustro powinno się znaleźć w nowo aranżowanej powierzchni. Nie należy zapominać o łazience, która również nie może obyć się bez tego elementu. Do tego typu pomieszczeń warto zdecydować się na użycie luster o dużych powierzchniach. Warto rozważyć pominięcie ram, które w tym przypadku mogą wyglądać zdecydowanie mniej korzystnie. Do mniejszych łazienek można pomyśleć o okrągłych wzorach, dzięki którym uzyska się oryginalny efekt. Trzeba pamiętać, że lustro nie musi znajdować się wyłącznie tradycyjnie nad umywalką. Istnieje tu wiele możliwości aranżacyjnych, a nade wszystko warto rozważyć umieszczenie dużego lustra na całej długości głównej ściany, co znacząco pozwoli na optyczne zwiększenie całego pomieszczenia. Łazienka nie jest jednak jedyną powierzchnią, gdzie lustro zdecydowanie ożywi pomieszczenie.

Gdzie jeszcze warto zamontować lustro?

Poza przedpokojem i łazienką, swobodnie można pomyśleć o umieszczeniu luster w pozostałych pokojach. Lustro doskonale odnajdzie się zarówno w sypialni, jak i salonie. W szczególności, gdy wskazane pomieszczenia nie posiadają dużego metrażu. Nie od dziś bowiem wiadomo, że to znacząco powiększy cały pokój. Designerskie wzory, składające się m.in. z wieloelementowych zestawów będą dodatkowym wyróżnikiem i kontrastem dla banalnych aranżacji. Ponadto oryginalne lustra, jakie oferuje sklep z lustrami designerskimi, w łatwy sposób można wyróżnić specjalnym światłem, wydobywającym się spoza ramy lub znajdującymi się niejako w nim (poprzez dodatkowe punkty świetlne). Tak zaaranżowane pomieszczenia zdecydowanie nabiorą nowego, oryginalnego charakteru, który znajdzie uznanie wśród kolejnych odwiedzających gości, a na co dzień będzie zachwycać wszystkich domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj