Każdy inwestor pragnie wykonać prace budowlane w możliwie najkrótszym czasie. Na terminowych realizacjach zależy również samym wykonawcom, którzy chcą rozpocząć następne zlecenia w ustalonym czasie. Aby prace wykończeniowe przebiegały szybko i sprawnie, warto zastanowić się nad produktami „ekspresowymi”, takimi jak szybka posadzka. Czy materiały błyskawiczne spełniają pokładane w nich oczekiwania?

Dlaczego szybka posadzka cieszy się coraz większą popularnością?

Prace budowlano-remontowe przypominają system naczyń połączonych – poszczególne procesy są ze sobą ściśle powiązane, a problemy na jednym etapie mogą przełożyć się na opóźnienia w kolejnych pracach. W momencie, gdy poszczególne naruszenia harmonogramu zaczną się kumulować, terminowe oddanie inwestycji klientowi staje się zagrożone. Aby odsunąć widmo opóźnień, ekipy budowlane oraz inwestorzy chętnie sięgają po produkty, które są opisane jako ekspresowe czy błyskawiczne.

Określenie to należy poddać jednak wnikliwej ocenie – przykładem materiałów „z gwiazdką” może być m.in. szybka posadzka. Warto pamiętać bowiem, że pojęcie to powinno odwoływać się nie tylko do czasu wiązania (po jakim można chodzić po przygotowanym podkładzie), lecz również do tzw. przerwy technologicznej, czyli czasu, po jakim można przystąpić do kolejnych prac, takich jak aplikacja okładziny czy hydroizolacji. Należy upewnić się, że wybrana szybka posadzka rzeczywiście skraca czas niezbędny do prawidłowego rozpoczęcia kolejnych etapów robót.

	szybka posadzka Baumit Rapido 4

 

Szybka posadzka Baumit Rapido 4 ułatwiają dotrzymanie terminów prac

Zastanawiasz się, która szybka posadzka cechuje się bardzo dobrymi parametrami aplikacyjnymi i technicznymi? Wśród najciekawszych produktów na rynku warto wyróżnić Baumit Rapido 4 – fabrycznie przygotowaną mieszankę, wyróżniającą się doskonałymi właściwościami roboczymi, a przy tym szybkowiążącą i szybkoschnącą. Po ułożonej posadzce można chodzić już 5 godzin po aplikacji, a montaż płytek ceramicznych jest możliwy już po jednej dobie. W przypadku okładzin wrażliwych na działanie wilgoci (np. posadzki drewniane, wykładziny dywanowe bądź elastyczne – np. PVC), prace można rozpocząć już 4 dni po wykonaniu jastrychu.

Prócz błyskawicznych czasów wiązania i wysychania, szybka posadzka Baumit Rapido 4 cechuje się również bardzo wysoką wytrzymałością. Produkt ten ma klasyfikację CT-C30-F5-A12, a ostateczny rezultat prac będzie odznaczał się wysoką trwałością. Warto podkreślić również, że Baumit Rapido 4 z powodzeniem stosować można w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych, takich jak np. łazienki, natryski oraz kotłownie i garaże.

Baumit Rapido 4 jest odporny na skrajne temperatury

Posadzce tej niestraszne są również mrozy, dzięki czemu doskonale sprawdza się na tarasach oraz balkonach – konsystencja Baumit Rapido 4 sprzyja również formowaniu spadków, które zapobiegają gromadzeniu się wody. Dzięki dobremu przewodzeniu ciepła można z powodzeniem stosować ją przy ogrzewaniu podłogowym. Produkt ten nadaje się do aplikacji zarówno metodą ręczną, jak i z wykorzystaniem agregatów typu mixokret bądź mieszarek przepływowych.

Baumit - schemat balkon

Stawiaj na sprawdzone produkty

Każdy producent może nazwać swój produkt „błyskawicznym” bądź „ekspresowym”. Aby upewnić się, że deklaracja ta znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości, musimy uważnie czytać informacje na opakowaniach i kartach produktowych. Szybka posadzka Baumit Rapido 4 to sprawdzony produkt, dzięki któremu znacząco przyspieszysz prace remontowo-budowlane.

Sprawdź też inne praktyczne porady budowlane na blogu Baumit: https://baumit.pl/blog

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj