Dywany shaggy to coraz chętniej wybierane rozwiązania przez bardzo licznych Polaków. Aby jednak cieszyć się ich puszystością i niebywałą wygodą podczas chodzenia po nich, muszą być one zakupem dobrze przemyślanym. Okazuje się bowiem, że dywany typu shaggy posiadają wady, o których warto pamiętać w momencie decydowanie się na ich zakup.

Popularność dywanów typu shaggy

Nie może dziwić, że dywany te są tak bardzo popularne, Wyglądają one naprawdę okazale, a do tego są one niebywale przyjemne w użytkowaniu. Każdy, kto chodził po nich bosymi stopami, stwierdzi, że to naprawdę niesamowicie przyjemne przeżycie, którego często próżno szukać – na taką skalę – w przypadku dywanów z krótkim włosiem. Prezentują się one również naprawdę okazale, a wiele opcji kolorystycznych sprawia, że często są one pożądane również przez najmłodszych. Wszystko to sprawia, że dywany typu shaggy są kupowane naprawdę chętnie.

Zalety dywanów typu shaggy

Jest ich naprawdę wiele. Duża ilość wariantów kolorystycznych, podobnie jak i rozmiarów samych dywanów sprawia, że dopasowanie ich do konkretnej przestrzeni również nie powinno być dużym wyzwaniem.

Wybierz dywan shaggy dla siebie https://carpetsandmore.pl/dywany/dywany-shaggy/

Same dywany shaggy prezentują się naprawdę bardzo okazale, co również jest niebywałym plusem. Decydując się zwłaszcza na odważne, żywe kolory, na pewno nie będzie opcji na to, żeby dywan taki pozostał niezauważony.

Dla wielu największym plusem jest jednak wygoda, której doświadcza się podczas chodzenia po dywanach w typie shaggy. Jest ona naprawdę nieprzeciętna, dywany te są bardzo miękkie, a chodzenie po nich jest czystą przyjemnością. Nie dziwi więc fakt, że tak często znajdują one swoje miejsce blisko łózka, by pierwsze kroki postawione każdego dnia, odbywały się właśnie na dywanach tego typu.

Dużym plusem jest również wychwytywanie wilgoci z pomieszczenia. Będzie tyczyło się to jednak tych dywanów shaggy, które w 100% wykonane są z materiałów naturalnych. Najlepiej, aby dodatkowo były to materiały naprawdę ponadprzeciętnej jakości, jak wełna z wielbłąda. Gdy wilgoć przez taki dywan będzie wychwycona, następnie będzie ona oddawana do powietrza, dzięki czemu będzie ono dodatkowo delikatnie nawilżone.

O czym należy pamiętać, wybierając dywany shaggy?

Niestety, dywany shaggy to nie same zalety, posiadają one również kilka wad, które jak najbardziej nie wykluczają ich zakupu, jednak warto być ich w 100% świadomym w momencie zdecydowania się na ich kupno.

Dywany shaggy to dywany z naprawdę długim włosiem. To ono sprawia, że wyglądają one tak świetnie i są tak wygodne. Należy mieć jednak świadomość tego, że włosie to może się deformować, tym bardziej, im bardziej będzie dany dywan wykorzystywany. Dlatego, o ile dywany shaggy są idealnym wyborem w przypadku pomieszczeń mniej wykorzystywanych podczas dnia, jak sypialnia, o tyle mogą szybko stracić swój znakomity wygląd, jeżeli będą one znajdować się np. w salonie lub w pokoju dziecięcym.

Kolejnym problemem może okazać się potrzeba czyszczenia dywanów typu shaggy. Dywany te, ze względu na swoje długie włosie, będą filtrować powietrze w danym pomieszczeniu z zanieczyszczeń, jednak sprawia to, że dywany te dodatkowo będą wymagały częstego czyszczenia. Z racji tego, że włosie jest długie, wiele zanieczyszczeń może odkładać się w głębokich partiach dywanu, przez co dotarcie do nich będzie naprawdę pracochłonne. Aby utrzymać dywany shaggy w czystości, potrzeby będzie odkurzacz o sporej mocy, ale również czas na regularne odkurzanie.

Podobnie będzie w innych przypadkach, jak np. plamy z napojów czy pożywienia. Pozbycie się ich może okazać się trudniejsze niż w przypadku standardowych dywanów z krótkim włosiem.

Z powodu konieczności częstego czyszczenia, warto dobrze zastanowić się nad rozmiarem kupowanego dywanu. Może się okazać, że zakup mniejszego będzie rozsądniejszym rozwiązaniem, gdyż nadprogramowa powierzchnia dywanu nie byłaby aż tak wykorzystywana, za to musiałaby być ona zawsze utrzymana w czystości.

Dywany shaggy, a osoby z alergiami na kurz i roztocza

Dywany shaggy nie będą idealnym wyborem dla osób z alergiami. Z jednej strony, będą one filtrować powietrze w pomieszczeniu, co jest bezsprzecznym plusem, jednak należy pamiętać o gromadzeniu się kurzu i zanieczyszczeń w samym dywanie. Fakt ten będzie sprawiał, że dywan tego typu będzie musiał być odkurzany nawet 2 razy tygodniowo, co jest naprawdę sporym wyzwaniem, zwłaszcza że za każdym razem konieczne będzie dostanie się do głębokich partii danego dywanu. Z tego powodu, jeżeli osoby z alergiami będą chciały zdecydować się na dywan, często znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wybranie dywanów z krótkim włosiem.

Podobnie będzie w przypadku osób ze zwierzętami, i podatnymi na alergie – w dywanach typu shaggy m.in. sierść będzie znacznie trudniejsza do usunięcia, i tutaj znów nieodzownym towarzyszem okaże się odkurzacz o dużej mocy. W innym przypadku odkurzanie może nie być tak skuteczne, jakbyśmy tego oczekiwali, a same dywany mogą zostać podczas niego niewystarczająco oczyszczone. W przypadku posiadania zwierząt domowych, jak psy czy koty, dobrym rozwiązaniem również może być zdecydowanie się na dywany o krótkim włosiu, chyba że do pomieszczeń, gdzie dywan będzie się znajdował, nie będą miały one wstępu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here