MINIMALIZM to słowo klucz w kontekście wszelkich mebli w stylu skandynawskim; nawet tak potężnych jak narożniki. Mają być tak neutralne i kompaktowe, jak to tylko możliwe. Nie wszystkim jednak odpowiada skandynawska surowość w całej okazałości i lubią fantazjować na ten temat. Kilka z propozycji dla tego typu osób zawartych jest wśród nowoczesnych narożników w Markecie Meblowym.

Poznaj najbardziej charakterystyczne cechy narożników w stylu skandynawskim

Styl skandynawski kojarzy się przede wszystkim z szarością Ta uniwersalna barwa, wespół z bielą jest dominująca we wszelkich minimalistycznym miejscach, w których ceniona jest uniwersalność, a tym samym łatwość dodawania innych elementów do wnętrza. Nowoczesne narożniki z Marketu Meblowego, które konstrukcją budzą jednoznacznie skojarzenie ze stylem skandynawskim to także doza ekstrawagancji. W tej kategorii spotkać można także narożnik różowy, granatowy, zielony. Taka kolorystyczna dowolność jest jak najbardziej dopuszczalna – grunt to zdecydować się na jeden kolor (brak krasiatości, wzorów, cętek i ornamentów jest w cenie).

Charakterystycznym elementem nowoczesnych narożników w stylu skandynawskim są wysokie nóżki. Widzialna pod spodem narożnika przestrzeń daje poczucie, ze do czynienia mamy z meblem nad wyraz eleganckim. Ponadto pozwala rozświetlać nawet tak niewielkie zakamarki i jednocześnie ułatwia porządkowanie przestrzeni pod narożnikiem. Warto zwrócić uwagę na brak poduszek w najbardziej klasycznych modelach narożników w stylu skandynawskich. Zmieniająca się moda dopuszcza jednak ich obecność.

Zwróć uwagę na detale, o których wiele osób nie myśli!

Może Skandynawia nie słynie z wielu wynalazków, jednak warto podkreślić tendencję jej mieszkańców do wybierania produktów funkcjonalnych. Niemal wszystkie narożniki z Marketu Meblowego pokryte są wodoodporną tkaniną. Gustowny mebel to bowiem nie tylko ładnie prezentujący się na zdjęciu czy w salonie meblowym, ale też taki, który mimo codziennego użytkowania pozostaje nienagannie czysty.

Kompaktowa forma łączy w sobie multifunkcjonalność, nadal pozostawiając mebel atrakcyjnym. Innymi słowy, nowoczesny narożnik w stylu skandynawskim w większości przypadków spełnia swoją funkcję jako swego rodzaju siedzisko podczas seansu filmowego czy też podczas popołudniowej herbatki i równocześnie w kilka chwil może stać się wygodnym łóżkiem. Przemyślany projekt mebla absolutnie nie zdradza wszystkich opcji, jaki kryje w zanadrzu nadal pozostający ”slim” produkt.

Dobry mebel to mebel, który doskonale się prezentuje. Mebel bardzo dobry to ten, który jest gustowny i funkcjonalny. Mebel doskonały zaś to taki, któremu nie można zarzucić niczego pod względem wizualnym, który spełnia wiele zadań oraz… może służyć latami! Selekcja najwyższej klasy drewna, pianek, tkanin, pilśni czy innych surowców, których tworzone są narożniki, gwarantuje, że mebel wymienisz dlatego, że chcesz, a nie dlatego, bo musisz. Tego typu produkty znajdziesz na stronie https://marketmeblowy.pl/meble-do-pokoju/narozniki-pokojowe.

Wiesz, dlaczego jeszcze tego typu narożniki są dla Ciebie?

Czy coś może być jednocześnie ogromne, funkcjonalne i… minimalistycznie nowoczesne? Oczywiście i jednym z przykładów są skandynawskie narożniki. Ich ogromna gama produktowa zaskakuje mnogością barw i rozmiarów. Bez trudu można jednak dostrzec kilka charakterystycznych cech, które wpisują je w stosowną konwencję. Szczyt elegancji to dzisiaj meble, których siedziska spoczywają na wyższych nóżkach zamiast być umiejscowione bezpośrednio na podłodze. Wszechobecna biel, szarość i czarne elementy, które fascynowały przez kilka sezonów, dziś zastępowane są przez bardziej odważne barwy; łączy je jednak głęboka i jednolita barwa.

Osoby gustujące w nowoczesnym stylu lubią niebanalne połączenia mebli; niektórzy jednak wybierają komplety, w których elementy perfekcyjnie ze sobą współgrają. Każdy narożnik z Marketu Meblowego jest na tyle uniwersalny, że pozwala na dopasowanie do niego fotela lub sofy. Niejednokrotnie doskonały narożnik od razu występuje z kompatybilnymi współtowarzyszami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here