Wnętrza można zaaranżować i wyposażyć na wiele różnorodnych sposobów. Obecnie bardzo popularne jest urządzanie pomieszczeń w styli skandynawskim, boho oraz loftowym. Zazwyczaj jednak u poszczególnych osób można dostrzec mieszkankę tych stylów i wyciąganie z nich wszystkich tych elementów, które najbardziej trafiają użytkownikowi do gustu. Aby całe nasze mieszkanie czy też dom było ujednolicone pod względem stylu, to możemy oczywiście zatrudnić projektanta wnętrz lub też zdecydować się na samodzielne projektowanie poszczególnych pomieszczeń w jakimś darmowym programie.

Jakie elementy będą najważniejsze, aby podkreślić to, że idziemy w konkretnym kierunku aranżacyjnym? Na pewno może się wydawać, że bardzo ważny element stanowią bez wątpienia meble oraz sprzęty elektroniczne. Tymczasem warto skupić się również na tych mniejszych akcentach, które być może na co dzień są niezauważalne, ale dopełniają idealnie całą przestrzeń. Tak jest między innymi w przypadku listw przypodłogowych, które są nieodłącznym elementem całego pomieszczenia. Są one nie tylko funkcjonalne, ale również i dekoracyjne. Jak powinniśmy wykorzystywać je w swoich wnętrzach?

Listwy Lagrus – prostota i elegancja

Marka Lagrus działa na rynku już od lat i oferuje swoim klientom najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie listew przypodłogowych. Posiadają oni bardzo szeroki wachlarz produktów, w którym zdecydowanie każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Listwy tej marki pasują do wnętrz typowo nowoczesnych, ale i do tych aranżowanych w bardziej tradycyjnym stylu.

Listwy tego producenta można wykorzystać w każdym pomieszczeniu i niezależnie od tego, jak zamierzamy je finalnie wykończyć. Jeśli szukamy rozwiązań typowo klasycznych, nierzucających się w oczy i delikatnie dopełniających wnętrze, to z pewnością powinien nas zainteresować model Lagrus Classic R1. Czym cechują się te listwy? Mają one dość standardowe wymiary, a mianowicie 16mm grubości, 80 mm wysokości oraz długość 2,44mb. Mają klasyczny biały kolor i są trójwarstwowy lakierowane (izolacja, podkład, nawierzchnia). Wykończenie jest półmatowe. Marka Lagrus wychodzi również na przeciw swoim klientom i w razie potrzeby, można zamówić listwy w stanie surowym, przeznaczone do samodzielnego malowania. To daje dużo większe możliwości pod względem wykończenie danego pomieszczenia. Ciekawy akcent kolorystyczny na listwie może sprawić, że stanie się ona jednym z elementów dekoracyjnych.

Z praktycznych cech produktów na pewno warto wymienić to, że są one izolowane przeciwwilgociowo. Dzięki temu przede wszystkim można je stosować we wszystkich pomieszczeniach, również w kuchniach, łazienkach oraz domowych pralniach. Podczas mycia podłogi nie ma również ryzyka, że woda z mopa uszkodzi jakiś element listwy, a w efekcie zaczną one puchnąć.

Model ten posiada również frezowanie pod kable. Każde wnętrze, niezależnie od tego w jakim stylu jest ono urządzane, posiada w swoim wyposażeniu sprzęty elektroniczne. Niekiedy bywa tak, że kable od tych sprzętów wręcz wiją się po podłodze, ponieważ nie ma na nie konkretnego miejsca. Zakładając listwy warto przeanalizować, gdzie mają biec konkretne kable i w strukturze list je umieścić. Wówczas będą one niewidoczne, a my w pełni wykorzystamy funkcjonalność tego elementu wyposażenia wnętrz.

Równie eleganckim i pasującym do każdego wnętrza modelem, jest listwa Lagrus Classic R10. Są to listwy nieco mniejsze wymiarowo, ponieważ mające 10 mm grubości i 60 mm wysokości. Wszystkie pozostałe cechy są takie same jak w modelu powyżej. Ten produkt także wykonuje się w oparciu o wykorzystanie płyt MDF. Obecnie służą one przede wszystkim do wykonywania frontów meblowych, ale również i listw przypodłogowych. Jest to materiał niezwykle trwały, cechujący się dużą odpornością na uszkodzenia oraz niskim stopień nasiąkliwości.

Ostatni już model, z którym bez wątpienia warto się bliżej zaznajomić, to Lagrus Atena 100. Grubość tych listew to 16 mm, wysokość to natomiast 100mm. Są one nieco bardziej dekoracyjne, ponieważ posiadają ciekawe frezowanie w górnej części. Mogą zatem posłużyć do wykończenia wnętrz typowo klasycznych ale i tych nowoczesnych, dla pewnego przełamania.

Oczywiście producent listw przypodłogowych Lagrus, ma zdecydowanie więcej do zaoferowania w tym zakresie. Każda osoba poszukująca odpowiedniego modelu dla siebie, jest w stanie wybrać coś spośród bardzo bogatej oferty. Listwy standardowo są dostępne w kolorze białym, ale za dodatkową opłatą można także wybierać inne kolory z dostępnych palet kolorystycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here