Proces aranżacji małych łazienek to spore wyzwanie dla ich posiadaczy. Takie pomieszczenia dysponują niewielką ilością wolnej przestrzeni, na której musimy zmieścić cały potrzebny w łazience sprzęt, meble, ceramikę oraz pozostałe elementy jej wyposażenia. Zadanie to znacząco ułatwiają jednak rozwiązania zaprojektowane specjalnie z myślą o kompaktowych łazienkach i ich posiadaczach. Ich szereg jest dostępny w ramach oferty renomowanej marki Roca.

Małe łazienki i kluczowe problemy związane z ich aranżacją

Kompaktowe łazienki charakteryzują się niską dostępnością wolnej przestrzeni. Często bywają także wąskie, co również stwarza znaczące problemy w ich aranżacji. Z uwagi na te aspekty, w takich pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się szafki łazienkowe wiszące, których zastosowanie pozwala optycznie powiększyć pomieszczenie poprzez eliminację mebli ustawionych bezpośrednio na podłodze. Szafki łazienkowe wiszące oferują sporo miejsca do przechowywania, co również ma niebagatelne znaczenie w małych łazienkach – pozwala ukryć w ich wnętrzu kosmetyki, chemię, akcesoria i drobne urządzenia łazienkowe oraz zaprowadzić w pomieszczeniu porządek, którego utrzymanie ma ogromny wpływ na wygląd i estetykę małej łazienki.

Planując aranżację małej łazienki warto zwrócić uwagę nie tylko na sposób montażu wybranych rozwiązań, ale także ich kolorystykę. W niedużych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się jasne meble z frontami matowymi lub w połysku, które optycznie rozjaśnią wnętrze oraz je widocznie powiększają. Świetnym wyborem do niewielkich  łazienek będą także lustra łazienkowe z kolekcji Iridia marki Roca, dzięki którym w prosty sposób można uzyskać efekt rozjaśnienia i powiększenia wnętrza.

Wyposażenie łazienkowe, które idealnie sprawdzi się w małych łazienkach

Planując aranżację małej łazienki nie należy zapominać także o doborze odpowiednich rozwiązań z zakresu ceramiki łazienkowej. W kompaktowych łazienkach świetnie odnajdą się krótkie miski wc compacto, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o pomieszczeniach z ograniczoną przestrzenią użytkową. Są dostępne w m. in. ramach dwóch popularnych kolekcji Inspira i Gap. W kolekcji Gap znajdziemy ponadto zestawy łazienkowe (szafka z umywalką) również w wariancie compacto (60, 70 i 80 cm), które także ze względu na swoją podwieszaną konstrukcję oraz jasną, uniwersalną kolorystykę idealnie odnajdą się w małych łazienkach.

Warto zwrócić uwagę także na modne w ostatnich latach kolumny łazienkowe, również dostępne w ramach kolekcji Gap i Inspira. Ze względu na swoją wysoką i wąską konstrukcję, świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach o ograniczonej dostępności wolnej przestrzeni. Niższym, bardziej kompaktowym rozwiązaniem będą natomiast niskie kolumny Suit. Świetnym wyborem do małych pomieszczeń mogą okazać się także modne i niezwykle praktyczne szafki łazienkowe wiszące z lustrem. Ich świetnym przykładem jest szafka Luna dostępna w ofercie Roca w aż pięciu rozmiarach – 40, 50, 60, 80 i 100 cm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj