Decydując się na projektowanie i w dalszej mierze budowę domu, należy pamiętać o kilku istotnych sprawach. Kiedy chcemy szybko i w pełni bezpiecznie rozpocząć budowę wymarzonego domu, najlepszym sposobem jest zakup gotowego projektu budynku mieszkalnego. Jednak nawet w przypadku kupna profesjonalnego projektu, należy liczyć się z kilkoma ważnymi kwestiami związanymi m.in. z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając projekt domu? Jakie narzędzia mogą być przydatne do wyliczenia kosztów budowy domu?

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu projektu domu?

Decyzja o budowie domu jest momentem przełomowym w życiu każdego człowieka. Jednak od momentu postanowienia do budowy własnego domu jest bardzo długa droga. Nawet po uzyskaniu odpowiednio wysokich środków na zbudowanie budynku, należy mieć na uwadze szereg czynników, które mogą mieć ogromny wpływ na projekt i budowę. Na początku trzeba skupić się właśnie na wyborze odpowiedniego projektu. Projekty domów New House są doskonałym wyborem – profesjonalne i dostosowane do nowoczesnych trendów propozycje można znaleźć właśnie w katalogu firmy. Przed ostateczną decyzją o podjęciu konkretnego projektu warto wziąć pod uwagę czynniki takie jak:

  • zgodność naszego budżetu z kosztem wykonania danego projektu,
  • kształt budynku, jego powierzchnię, a także stronę, w którą będzie zwrócony,
  • liczba i rodzaj pomieszczeń,
  • liczba pięter,
  • estetyka,
  • Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego.

Po prześledzeniu wszystkich tych czynników można stwierdzić, czy wybrany projekt jest zgodny z możliwościami i oczekiwaniami, które przedstawiamy. W wielu przypadkach elementem, który może uniemożliwić skorzystanie z wybranego projektu domu okazuje się właśnie MPZP. Czym jest Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego?

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego – czym jest i na co zwrócić uwagę?

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego to dokument, który bywa nazywany również planem miejscowym. Dokument ten jest utworzony zgodnie z Ustawą z 27 marca 2003 roku, która dotyczy planowania i zagospodarowania przestrzennego. Według obowiązujących dziś zasad prawa każda gmina w Polsce ma obowiązek mieć MPZP. W ramach tego dokumentu oznaczone są inwestycje celu publicznego i ich rozmieszczenie, określa też przeznaczenie terenu oraz sposób zagospodarowania i warunków zabudowy terenu w danej gminie. Dokument Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego jest uchwałą tworzoną przez miasto lub gminę, gdzie urzędnicy określają to, w jaki sposób można zabudowywać konkretny teren. Warto sprawdzić MZPZ już na etapie wyboru projektu domu, ponieważ niekiedy okazuje się, że wybrany projekt może być niezgodny z MZPZ. W takiej sytuacji budowa jest niemożliwa.

Najlepsze projekty domów

New House oferuje wysokiej jakości projekty domów dostosowane pod różne wymagania. Na stronie znajdują się projekty wymagające nakładów finansowych na budowę w różnej wysokości. Przy każdym projekcie można znaleźć także wycenę, a dodatkowo oferujemy również kalkulator budowy domu.

Istnieje także możliwość zapoznania się z wcześniejszymi realizacjami domów na podstawie projektów budowlanych New House, polecamy nasze realizacje. Co więcej, zapraszamy Państwa również do obejrzenia naszych filmów. Nasi klienci są niesamowicie zadowoleni, co przekłada się na znakomite referencje i wiele zadowolonych głosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here