Strefa prysznicowa w ciągu ostatnich dziesięcioleci przeszła prawdziwą rewolucję w wyglądzie. Najpierw miejsce wanny zastąpiły nowoczesne kabiny prysznicowe, w których dominowały głębokie brodziki. Z biegiem czasu także one były stopniowo eliminowane – w dzisiejszych czasach największą popularnością cieszą się z kolei minimalistyczne strefy prysznicowe, których ducha idealnie oddają kabiny typu walk-in – z ultrapłaskim brodzikiem oraz szklaną ścianką, która oddziela prysznic od reszty łazienki.

Czym charakteryzuje się prysznic walk-in i z jakich elementów się składa? 

Prysznice typu walk-in szturmem wdarły się do polskich łazienek i obecnie stanowią jeden z najbardziej pożądanych i nowoczesnych wyborów. Na ich umieszczenie w swojej domowej łazience decyduje się coraz więcej osób, które marzą o stworzeniu estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni prezentującej się niczym w magazynach wnętrzarskich. Prysznic tego typu charakteryzuje się prostotą, oszczędną estetyką oraz minimalistycznym charakterem. Można go stworzyć na bazie zaledwie trzech elementów – może być to ultrapłaski brodzik montowany na równi z posadzką, szklana, przezroczysta ścianka boczna oraz kolumna prysznicowa.

Prysznic walk-in jest idealnym wyborem do nowoczesnych, urządzonych w minimalistycznej stylistyce łazienek, w których ograniczamy się jedynie do najważniejszych elementów, stawiając nie tyle na ich sam wygląd, co funkcjonalność oraz walory użytkowe. Prysznice tego typu są niezwykle praktyczne w użytkowaniu oraz łatwe w utrzymaniu w czystości. Prezentują się przy tym oszczędnie i elegancko zarazem, a ich specyficzna konstrukcja sprawia, że świetnie prezentują się szczególnie w mniejszych łazienkach, które wizualnie dodatkowo powiększają. Kluczem do sukcesu w aranżacji prysznica walk-in jest odpowiedni dobór poszczególnych elementów, które będą go tworzyły.

Z jakich elementów stworzyć ładny i funkcjonalny prysznic walk-in?

Prysznic walk-in najlepiej prezentuje się umieszczony w jednym z rogów łazienki. Takie jego umiejscowienie sprawia, że musimy dokupić jedną ściankę boczną, brodzik oraz kolumnę prysznicową, aby już wkrótce cieszyć się jego niepowtarzalną estetyką oraz wysoką praktycznością. Nowoczesne ścianki boczne przeznaczone do pryszniców typu walk-in znajdziemy w ofercie marki Roca – warto zwrócić uwagę w szczególności na ścianki z kolekcji Capital dostępne w dwóch kolorach profili aluminiowych – srebrnym i czarnym. Szkło jest pokryte specjalną powłoką MaxiClean, która zapobiega osadzaniu się zabrudzeń oraz ułatwia czyszczenie.

Najlepszym wyborem do kabiny walk-in będzie ultrapłaski brodzik wykonany z nowoczesnych materiałów. Świetnie sprawdzą się tu brodziki kompozytowe Stonex marki Roca, które zachwycają nowoczesnym designem oraz oferują doskonałe właściwości antypoślizgowe. Warto zwrócić uwagę na brodziki z kolekcji Terran, które są dostępne w aż 7 zróżnicowanych kolorach oraz brodziki Aquos ze zintegrowanym odpływem liniowym. Prysznic walk-in nie może obyć się także bez innego, ważnego rozwiązania – jest nim kolumna prysznicowa. Poszukując rozwiązania idealnego do swojej łazienki warto zwrócić uwagę na kolumny Loft i Even, które również są dostępne w ofercie marki Roca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here