Branża nieruchomości nie stoi w miejscu. Z roku na roku inżynierowie i architekci dostarczają nam nowych rozwiązań, które mają ułatwić nam korzystanie z budynków. Nasze życie jest w nieustannym biegu, dlatego jak wskazują agencje nieruchomości, szukamy mieszkań, które jak najbardziej się do niego dostosują, a nawet nam to ułatwią. Za wszystko odpowiedzialna jest technologia, która z dnia na dzień wchodzi na coraz wyższy poziom. W ręku mamy smartfony, na nadgarstku najnowocześniejsze zegarki, mierzące nasze parametry życiowe, więc czemu nie wykorzystać takich możliwości wewnątrz naszych mieszkań? Smart domy to obecnie największy trend, który staje się coraz bardziej dostępny dla wszystkich. Co się za tym kryje?

Inteligentne budynki na miarę XXI w.

Smartdom – brzmi dobrze, ale czym tak naprawdę jest? Jak wyjaśnia agencja nieruchomości, jest to idea, która zakłada budowanie budynków jak najbardziej dopasowanych do naszych potrzeb, a także wyposażonych w technologię, która usprawnia nasze funkcjonowanie, bezpieczeństwo, a także ogranicza zużycie energii. Możemy jako przykład podać system oświetlenia, dopasowujący się do dobowego rytmu dnia człowieka, zabezpieczenia chroniące przed włamaniem, system zarządzania ruchem wind czy kamery rozpoznające tablice rejestracyjne pojazdów. Z roku na rok tworzonych jest coraz więcej inteligentnych budynków, a w szczególności biurowców. Ich zalety dostrzegane są przez coraz większą grupę ludzi. Dzięki temu życie staje się łatwiejsze!

Potrzeby i możliwości zmieniającego się świata

Jeszcze kilka/ kilkanaście lat temu obecna technologia wydawała się pomysłem na miarę dobrego science fiction. Jednak specjaliści nie próżnują i każdego dnia myślą nad tym jak sprawić, aby nasze życie było jeszcze prostsze. Jak to mówią ‘potrzeba -matką wynalazku’, co w tym przypadku się jak najbardziej sprawdza. Świat się zmienia, ludzie się zmieniają, a także jak przyznają agencje nieruchomości ich potrzeby mieszkaniowe również. Kluczową kwestią obecnie stało się zarządzanie mieszkaniem z poziomu smartfona. Dotyczy to zarówno traktowania telefonu jako pilota do telewizora, jak również regulatora wilgotności i oświetlenia, a także zarządzania i śledzenia monitoringu. Im więcej kwestii to obejmuje, tym lepiej!

Bezpieczeństwo to podstawa!

Bezpieczeństwo jest kluczowym tematem w życiu każdego człowieka, jest to rzecz nadrzędna. Dzięki technologii i stworzonym w tym celu aplikacjom jesteśmy w stanie wznieść je na bardzo wysoki poziom. Agencje nieruchomości i specjaliści od IT podkreślają, że dotyczy to zarówno poziomu prywatnego, jak i firmowego. Ten pierwszy obejmuje cały szereg systemów zabezpieczających dom przed włamaniem, a także niespodziewanymi wypadkami tj. wybuch gazu, zwarcie instalacji. Z kolei na przestrzeni firmowej powyżej wymienione działania to jedno, ale tutaj dodatkową kwestię odgrywa kwestia dostępu. Za pomocą czytników, bluetootha czy skanerów sterowane są bramki, drzwi, a także uruchomione odpowiednie sprzęty. Czy to nie jest wspaniała rewolucja?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj