Bez względu na to, czy garaż jest integralną częścią budynku, czy jest wolnostojący – powinien zostać wyposażony w funkcjonalną, bezpieczną i stylową bramę. Wszystkie te wymagania spełniają bramy segmentowe. Sprawdź, w jaki sposób działają i kiedy warto je zainstalować.

Jak działa segmentowa brama garażowa?

Zasada działania segmentowych bram garażowych jest stosunkowo prosta. Zbudowane są one z oddzielnych paneli, które unoszą się do góry i ustawiają równolegle do stropu garażu. Na rynku dostępne są również bramy segmentowe otwierające się w bok – wówczas panele chowają się za jedną ze ścian.

Najczęściej bramy segmentowe mają od trzech do nawet ośmiu segmentów, które połączone są ze sobą przy pomocy specjalnych zawiasów. Wyposażone są również w kółka, mocowane do krawędzi paneli, które umożliwiają poruszanie się w górę i dół.

W momencie otwarcia bramy, panele przesuwają się przy pomocy specjalnej prowadnicy. Jej elementy montowane są po bokach otworu wjazdowego oraz na suficie. Dzięki niej, panele bramy płynnie przesuwają się, zajmując ostatecznie pozycję równoległą do sufitu.

Brama segmentowa sterowana jest zazwyczaj automatycznie, przy pomocy specjalnego napędu. Panele mogą być jednak przesuwane również ręcznie, co pozwala dostać się do garażu nawet w przypadku awarii bramy.

Brama segmentowa – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Bramy garażowe segmentowe to obecnie najczęściej wybierane rozwiązanie. Chętnie korzystają z niego zarówno projektanci i deweloperzy, jak i klienci indywidualni. Swoją popularność zawdzięczają długiej liście zalet.

Na jej szczycie znajdziemy komfort obsługi, szeroki wybór wzorów i kolorów, a także bezpieczeństwo użytkowania. Co ważne, bramy segmentowe doskonale sprawdzają się w dużych domach, a także na mniejszych działkach, gdzie na podjeździe nie ma dużo miejsca. Nie uszkodzimy samochodu, nawet jeśli znajduje się on blisko wjazdu do garażu.

Segmentowe bramy garażowe oszczędzają przestrzeń nie tylko na podjeździe, ale również w samym garażu. Panele chowają się przy samym suficie, dzięki czemu nie zabierają cennego miejsca w środku. Zaletą bram segmentowych jest również uch wysoka termoizolacyjność. Doskonale zatrzymują ciepło wewnątrz garażu. Idealnie sprawdzają się więc wtedy, gdy jest on ogrzewany, stanowiąc na przykład część domu.

Kiedy warto wybrać segmentową bramę do garażu?

Nie może dziwić, że bramy segmentowe są najpopularniejszym rozwiązaniem tego typu na rynku. Łączą w sobie funkcjonalność, bezpieczeństwo i ogromne możliwości aranżacyjne. Sprawdź, kiedy warto wybrać właśnie ten rodzaj bramy garażowej.

  • Gdy posiadasz niewielki podjazd – zwijające się do środka segmenty powodują, że możesz zaparkować samochód przed samym garażem. Bez obawy, że zostanie zarysowany.
  • Gdy garaż jest częścią bryły domu jednorodzinnego – bramy segmentowe wykazują doskonałe właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu garaż nie będzie miejscem, przez które ucieka ciepło z budynku.
  • Gdy szukasz bezpiecznego rozwiązania – nowoczesne bramy segmentowe wyposażone w specjalne systemy bezpieczeństwa. Jest to między innymi zabezpieczenie przed niekontrolowanym opadnięciem skrzydła. Dodatkowo brama segmentowa może być sterowana ręcznie, co jest przydatne w przypadku awarii napędu.
  • Gdy szukasz wyjątkowej aranżacji – szeroki wybór kolorów i wzorów bram segmentowych powoduje, że z łatwością dobierzesz jej wygląd do aranżacji budynku.
  • Gdy potrzebujesz czegoś sprawdzonego – nieprzypadkowo bramy segmentowe cieszą się tak dużą popularnością. Jest to rozwiązanie niezawodne i trwałe, polecane przez specjalistów.

Więcej o bramach segmentowych przeczytasz na stronie https://makpol.wroclaw.pl/. Dowiesz się z niej między innymi, ile kosztuje montaż takiej bramy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here