Salon w bloku ma dużo mniejsze wymiary niż ten w domu wolnostojącym, jednak nie oznacza to, że nie można go urządzić w sposób funkcjonalny i wygodny dla wszystkich domowników. Projekt zależeć będzie od metrażu, ale również od naszych potrzeb. To pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu i przyjmujemy gości, warto więc włożyć trochę wysiłku w stworzenie przyjaznej, ciekawej przestrzeni właśnie w tym miejscu. Sprawdź jak to zrobić!

Sprawdź, jaki salon masz do dyspozycji

Zanim zdecydujesz, co dokładnie umieścić w dużym pokoju, przyjrzyj się jego układowi. Jaką ma powierzchnię? Czy jest kwadratowy, czy bardziej podłużny? Być może musisz wziąć pod uwagę aneks kuchenny, który jest połączony z salonem? Te szczegóły będą mieć wpływ na wszystkie decyzje odnośnie wystroju, umeblowania i dodatków.

Wyznacz strefy

Nawet w małym salonie można wyznaczyć strefy wypoczynku i jedzenia, wystarczy sprytne ustawienie mebli. Dlaczego jest to takie ważne? Spożywanie posiłków na kanapie, przy stoliku kawowym nie jest ani wygodne, ani zdrowe. Ponadto, większy stół daje dodatkowe możliwości, gdy wpadną do nas bliscy. Jeżeli w mieszkaniu nie ma innego miejsca przeznaczonego do pracy, kącik w salonie może być idealny do umiejscowienia w nim biurka.

Niewielki salon? Jest na to rada!

Zamiast wstawiać do dużego pokoju masywne regały i komody, lepiej postawić na meble o subtelniejszych formach. W małym salonie jasne barwy sprawdzą się znakomicie – nie będą przytłaczać, a wręcz sprawią, że pokój będzie wydawał się większy.

Meble NIE muszą stać pod ścianą

Absolutnie nie. Kiedyś modne było stawianie sof, komód i innych sprzętów pod ścianami, jednak powoli się od tego odchodzi. Najnowsze trendy pokazują, że sofę można na przykład postawić na środku pokoju. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia i tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Narożnik może być świetnym oddzieleniem różnych stref w salonie.

Ale przede wszystkim – zastanów się co lubisz

Nawet najpiękniejszy, najbardziej funkcjonalny i nowoczesny salon nie będzie cieszył, jeżeli nam się nie podoba. Urządź salon zgodnie ze swoim gustem i stylem życia, a będzie Ci się nim przyjemnie mieszkać i spędzać czas!

Idealne meble do każdego salonu znajdziesz na stronie Mebel4U.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here