Plafon sufitowy

Plafony sufitowe to bardzo charakterystyczne oświetlenie. To bowiem lampy, które nie posiadają zwisów – są małe i przylegają do powierzchni. Doskonale sprawdzają się tam, gdzie potrzeba alternatywnego rozwiązania dla dużych żyrandoli, czyli np. w niskich pomieszczeniach. W ostatnich latach możemy zauważyć wzrost zainteresowania nimi. Podpowiadamy, co mogło go spowodować. Poznaj najważniejsze informacje na ich temat.

plafon

Niewielkie mieszkania to dzisiaj codzienność wielu Polaków, którzy ze względu na wysokie ceny nie mogą zdecydować się na zakup dużego metrażu. Aby taka przestrzeń była naprawdę funkcjonalna, wszystko musi być w niej przemyślane – również oświetlenie. Nic więc dziwnego, że stawiają na to, co funkcjonalne i jednocześnie estetyczne. Nowoczesne plafony pięknie się prezentują, mogą pomóc w optycznym powiększeniu pomieszczeń i skutecznie doświetlają wybraną przestrzeń. Co warto o nich wiedzieć?

Plafony sufitowe

Plafony to lampy sufitowe, które dotychczas przybierały przede wszystkim formę niewielkiego podwieszonego klosza. W domach naszych rodziców pojawiały się zarówno w formie otwartej, jak i całkowicie lub częściowo zamkniętej. Dzisiaj jednak mogą być wykonane nie tylko z mlecznego czy mrożonego szkła – w sklepach nie brakuje rozwiązań wykonanych z zupełnie innych tworzyw. Coraz częściej pojawiają się lampy sufitowe z drewna i materiału. Co więcej, ich kształt nie przypomina tego, co możemy pamiętać z naszych rodzinnych domów. Poszczególne modele znacząco różnią się między sobą kształtem, wzorem czy kolorem. Niezależnie od twojego ulubionego stylu, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

plafon sufitowy

Nie da się ukryć, że w dalszym ciągu plafony najczęściej pojawiają się tam, gdzie brak miejsca nie pozwala na zdecydowanie się na coś większego. Choć znajdują swoje miejsce głównie w korytarzach czy łazience (gdzie niezbędne są modele dostosowane do panujących tam warunków), coraz częściej możemy spotkać je również w salonach czy jadalni. Ich zupełnie nowa odsłona sprawiła, że mogą niekiedy zupełnie zastąpić oświetlenie główne. Modele z kilkoma żarówkami skutecznie oświetlają niskie pomieszczenia, nie pomniejszając ich wizualnie.

Plafony sufitowe

Nowoczesne plafony sufitowe to bowiem nie zawsze wyłącznie jedna lampa zamknięta w kloszu. Współcześni producenci decydują się na łączenie kilku żarówek. W ofercie sklepu Artera znajdziesz zarówno modele utrzymane w kształtach regularnych figur geometrycznych, jak i lampy sufitowe o asymetrycznych kątach nachylenia. Dostępne rozwiązania z metalowym stelażem doskonale wpisują się w loftowe wnętrza, natomiast te przytwierdzone do drewnianej belki wprowadzają do przestrzeni odrobinę przyjemnego ciepła.

Plafony sufitowe

Jednocześnie warto podkreślić, że nowoczesne plafony to nie tylko nowoczesne oświetlenie, które można stosować w pomieszczeniach utrzymanych w stylu minimalistycznym czy industrialnym. Producenci mają również propozycje dla miłośników klasyki – plafony o masywnej budowie i rozbudowanym wzornictwie. Można znaleźć także modele posiadające pozłacane obramowanie i dodatkowe zdobienia, np. wzorowane na rzymskim stylu. Obecnie naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie.

Plafony sufitowe – czy warto je wybrać?

Nowoczesne plafony sufitowe to specyficzne oświetlenie, które nie musi podobać się każdemu. Nie sposób jednak odmówić im funkcjonalności i tego, że są jednym z najlepszych rozwiązań wszędzie tam, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni. Nie mają sobie równych w niskich pomieszczeniach – nie zajmują zbyt wiele miejsca i dobrze oświetlają cały metraż. Nie tworzą głębokich cieni, przez które dochodzi do optycznego zmniejszenia mieszkania. Warto docenić także oferowane przez nie rozproszone światło.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj